Dom » Ogrody

3 genialne pomysły na plac zabaw dla dzieci.

3 genialne pomysły na plac zabaw dla dzieci.
Zobacz więcej zdjęć »
Chcesz aby Twoje dziecko bezpiecznie się bawiło na placu zabaw? Urządź mu plac zabaw we własnym ogrodzie. Dzięki temu będziesz wiedzieć jakimi zabawkami bawi się Twoje dziecko i z kim. Tutaj przedstawiamy 3 ciekawe pomysły na plac zabaw dla dzieci.

   Zanim zabierzesz się za przygotowanie planu placu zabaw dla dzieci, najpierw wybierz odpowiednie miejsce w ogrodzie, w którym Twoje dzieci będą mogły bezpiecznie się bawić, a Ty będziesz mieć na nie oko nawet z domu. W tym celu najlepsza jest ta część ogrodu, którą widać z pomieszczenia w którym najczęściej przebywamy, np. z kuchni.

   Po znalezieniu odpowiedniego miejsca, trzeba przejść do przygotowania terenu pod plac zabaw. Na placu nie powinny znajdować się duże kamienie, ostre przedmioty, wystające korzenie drzew, czy gałęzie. Teren pod plac zabaw powinniśmy uprzątnąć.

   Plac zabaw dla małej księżniczki

Jeśli Twoja córeczka uwielbia bawić się lalkami i kocha bajki o księżniczkach, może warto zrobić dla niej mały plac zabaw w ogrodzie w stylu małej księżniczki. Na takim placu zabaw obowiązkowo powinna się znaleźć piaskownica, w której można budować zamki i twierdze. Oprócz tego przyda się mały namiocik w formie zamkowej wierzy, gdzie mała księżniczka będzie mogła odkładać swoje zabawkowe skarby.  

   Plac zabaw dla małego pirata

   Tutaj z pewnością przyda się domek na podwyższeniu i zjeżdżalnia. Domek można ucharakteryzować na piracką bazę, w której będzie składował swoje skarby. Na przykład na szczycie daszku ktoś z dorosłych zamontuje piracką flagę, pale na których utrzymuje się domek i zjeżdżalnia, można pomalować na niebiesko (będą robić za morze), a domek pomalować tak, aby przypominał statek. Wokół okienka można namalować okrągłą obręcz przypominającą okno w statku. Na placu zabaw dla morskiego pirata, nie może zabraknąć również basenu, w którym będzie mógł się pluskać.

   Plac zabaw dla dzieci z wielką energią

   Dzieci, które mają niezliczoną ilość energii na placu zabaw muszą się wyszaleć. Dlatego projektując plac zabaw warto zwrócić uwagę na przedmioty, dzięki którym trochę się zmęczą. W takim przypadku, z pewnością sprawdzi się trampolina ogrodowa z siatką zapewniającą bezpieczeństwo. Oprócz tego sprawdzi się huśtawka, czy mały tor przeszkód, na którym będą mogli rywalizować ze swoimi małymi braćmi, kolegami, czy sąsiadami. Oczywiście tutaj przydadzą się również wszelkie małe przyrządy do ćwiczeń, które znamy ze swojego dzieciństwa, mam tutaj na myśli skakankę, czy hula-hop.

   Każdy z nas może zrobić dla swojego dziecka genialny plac zabaw, bez konieczności zatrudniania architekta, czy projektanta ogrodów. Wystarczy trochę wyobraźni i chęci. Dzięki temu wszystko jest możliwe. Zaopatrując plac zabaw dla swoich dzieci, zwróćmy uwagę na to czy dany przedmiot spełnia normy bezpieczeństwa.

 

Uruchom swoją wyobraźnię i działaj, sprawdż najlepsze zjeżdżalnie, kliknij tutaj :)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lenka21

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »