Dom » Ogrody

3 skuteczne sposoby na chwasty.

3 skuteczne sposoby na chwasty.
Zobacz więcej zdjęć »
Chwasty to nieproszone rośliny w naszym ogrodzie. Są niesamowicie odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne i rosną szybciej od roślin uprawnych. Jeśli pozwolimy im na opanowanie ogrodu zrobią to w zastraszającym tempie.

Tutaj podpowiemy Wam jak tego uniknąć i co zrobić, aby jak najszybciej pozbyć się tych nieproszonych „gości”. Do walki z chwastami czasami wystarczą nam rękawiczki, motyka lub szpadel. Co raz częściej jednak stawiamy na środki chwastobójcze, które szybko rozprawiają się z nieporządnymi roślinami.

 

Sposoby walki z chwastami:

 1. Regularne oczyszczanie terenu z chwastów.

Dzięki regularnemu, krótkiemu koszeniu trawnika szybko pozbędziemy się wielu chwastów. Szczególnie takich, które w celu przetrwania wypuszczają szerokie liście. Z każdym koszeniem zmniejszamy ich szansę na przetrwanie, w wyniku czego obumierają i znikają z naszej działki. Jednak takie działanie nie jest skuteczne w przypadku mleczy, czy ostów. Te rośliny trzeba wyrwać wraz z korzeniem i nie dopuszczać do ich zakwitania.

Z kwiatowych grządek i rabat również najlepiej usuwać chwasty ręcznie.

 2. Stosujemy naturalne metody walki z chwastami

Oprócz regularnego pielenia, które również jest naturalne, bardzo skutecznym sposobem jest zastosowanie roślin okrywowych na kwiatowych rabatach. Tego typu rośliny rozrastają się gęsto, przez co chwasty nie mają odpowiednich warunków do wzrostu.

Kolejnym naturalnym sposobem jest wysypanie wolnych miejsc na rabatach grubą warstwą kory lub drobnego żwirku. Przez to chwasty nie będą mogły nawet wykiełkować. Dla większej pewności, pod taką warstwę żwiru, czy kory możemy zastosować jeszcze agrowłókninę, która pomoże zachować odpowiednią wilgotność dla wszystkich roślin. Przez taką zaporę, możemy być pewni, że żaden chwast się nie przeciśnie.  

3. Broń ostateczna – środki chwastobójcze.

Dlaczego ostateczna? Ponieważ jest to najskuteczniejsza metoda w walce z chwastami. Jednocześnie nie możemy zapominać o tym, że jednak jest to ingerencja w naturalne środowisko, więc zanim ją zastosujemy wypróbujmy naturalne metody zwalczania chwastów.

I jeszcze jedna ważna uwaga, w miejscach gdzie stosujemy środki chwastobójcze musimy niezwykle uważać na rośliny, które mają pozostać w naszym ogrodzie. Jeżeli mała ilość środka chwastobójczego rozpyli się na ozdobnej roślinie, może ją zniszczyć. Dlatego trzeba być maksymalnie skupionym, wziąć pod uwagę podmuchy wiatru i jego kierunek. Pamiętajcie o tym, żeby później nie żałować.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Frania22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »