Społeczeństwo » Społeczeństwo

30. Finał WOŚP na Pradze-Północ. Liczne atrakcje w praskim Koneserze

30. Finał WOŚP na Pradze-Północ. Liczne atrakcje w praskim Koneserze
Zobacz więcej zdjęć »
Koncerty, dziesiątki licytacji na żywo i w internecie, pokazy iluzjonistyczne – wszystko to podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizowanego przez Centrum Praskie Koneser oraz Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. 30 stycznia gramy pod hasłem: „Przejrzyj na oczy!”.

30. Finał WOŚP na stołecznej Pradze będzie drugim największym, który odbędzie się w Warszawie w ramach akcji charytatywnej Jurka Owsiaka. 30 stycznia w Centrum Praskim Koneser będzie się działo! Wśród wielu niepowtarzalnych wydarzeń nie zabraknie atrakcji muzycznych, podczas których będzie można  wesprzeć Orkiestrę. Wydarzenie startuje o godz. 12.15, a publiczność będą rozgrzewać takie zespoły jak: KT.Green, Teściowa Śpiewa, HLA4Transplant, Czess Band & Cała Praga Śpiewa, Kapela Praska, Kroke, Justyna Jary z Alegancką Kapelą, Jelonek czy Tabu. Punktualnie o godz. 20.00 - tradycyjne „Światełko do nieba", jedyne na prawym brzegu stolicy. W trosce o bezpieczeństwo zwierząt, będzie to zjawiskowy pokaz laserowy.  

Podczas 30. Finału WOŚP w zrewitalizowanej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser nie zabraknie też wydarzeń towarzyszących - pokazów i  zabaw na lodowisku, twórczych warsztatów upcyklingowych, a także porad i konsultacji, w tym badań, ze specjalistami Centrum Medycznego Damiana.

Dziesiątki aukcji

Choć 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia, już teraz każdy można wesprzeć jubileuszowe wydarzenie. Na profilu sztabu Urzędu Dzielnicy Praga-Północ w serwisie Allegro prowadzone są internetowe licytacje. Tam atrakcyjne przedmioty dla wielbicieli prawobrzeżnej Warszawy, historii czy amatorów sztuki. Wśród dostępnych do licytacji przedmiotów znajdują się „Pragle", czyli gra karciana na praskich zasadach, „Przewodnik po Pradze nieistniejącej" czy vouchery lokalnych partnerów. Więcej: https://allegro.pl/uzytkownik/DzielnicaPPN

Miłośnicy radosnej, plenerowej zabawy będą mogli z kolei licytować różnego rodzaju przedmioty i atrakcje na żywo podczas aukcji w Centrum Praskim Koneser. Wśród perełek do zgarnięcia będą między innymi:

 • kolacja z trębaczem Garym Guthmanem - znanym z występów m.in. z Arethą Franklin, Tonny Bennetem i Bee Gees;
 • bilety na zwiedzanie niepowtarzalnego Magic Mind Museum, w którym zarówno dorośli, jak i dzieci mogą poznawać tajniki sztuki iluzji;
 • weekend w Koneserze, w skład którego wchodzi nocleg w Hotelu Moxy, zwiedzanie Magic Mind Museum i wykwintna kolacja w Koneser Grill;
 • przejazd oryginalną London Taxi po Pradze z niezwykłą przewodniczą, streetartową artystką Miss Dorys;
 • rzeźba-anioł autorstwa Marka Sułka, znanego między innymi z projektu „Matecznik Anielski";
 • portret pupila autorstwa znanego artysty Michała Torzeckiego;
 • plakaty Dzielnicy Wisła autorstwa Oli Jasionowskiej, urbanistycznej graficzki i ilustratorki;
 • portret Czesława Mozila z autografem.

Każdy może pomóc

30 stycznia na ulicach Warszawy serca wszystkich będą rozgrzewać wolontariusze - w ramach sztabu Urzędu Dzielnicy Praga-Północ kwestować będzie aż 50 wolontariuszy WOŚP, a już teraz w kliku punktach dzielnicy, w tym przy lodowisku w Koneserze, dostępne są  stacjonarne puszki. W dniu akcji, w Butelkowni, znajdującej się w przestrzeni Centrum Praskiego Koneser, wszyscy warszawscy wolontariusze, po okazaniu identyfikatora, będą mogli odpocząć oraz otrzymają ciepły napój i poczęstunek.

Więcej informacji o 30. Finale WOŚP na Pradze-Północ w Centrum Praskim Koneser: https://koneser.eu/wydarzenia/30-final-wosp-na-pradze-polnoc-plac-konesera/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Komentarze (1)

 • avatar
  ~Ania 2022-02-14 13:22:39

  to był świetny finał na Pradze-Północ. Jestem dumna z mojej dzielnicy!


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

tłumaczka przysięgła języka angielskiego
Potrzebujesz tłumaczenia przysięgłego z języka angielskiego w Warszawie? Zaufaj naszej tłumaczce przysięgłej posiada ona wieloletnie doświadczenie
tlumaczkaprzysiegla.pl
pokoje rzeszow
Nasze pokoje są wyposażone w niezbędne udogodnienia i oferują wygodne łóżka oraz bezpłatny dostęp do Wi-Fi. Zapraszamy do wynajęcia pokoi w Rzeszowie.
hotelnowydwor.pl

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »