Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

39 mln, 180 gimnazjów i 180 Interaktywnych tablic Interwrite – projekt "Za rękę z Einsteinem"

39 mln, 180 gimnazjów i 180 Interaktywnych tablic Interwrite – projekt "Za rękę z Einsteinem"
Zobacz więcej zdjęć »
Rozpoczęła się realizacja II etapu projektu „Za rękę z Einsteinem" realizowanego w ramach programu Kapitał Ludzki. Projekt wart jest 39 mln i sfinansuje go Europejski Fundusz Społeczny Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz budżet państwa.

Program adresowany jest do uczniów gimnazjów wiejskich. Weźmie w nim udział 180 szkół z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Projekt będzie prowadzony do 30 czerwca 2012.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Pierwszym krokiem jest instalacja multimedialnego środowiska nauczania - do prowadzenia tzw. e-lekcji - i szkolenie nauczycieli w 180 gimnazjach biorących udział w projekcie. Jednym z elmentów tego środowiska są interaktywne tablice Interwrite umożliwiające wprowadzenie do zajęć elementu rywalizacji -jednoczesnej pracy dwóch uczniów.

Liderem projektu jest Wydział Fizyki Technicznej i Stosowanej Politechniki Gdańskiej przy współudziale Wydziału Chemicznego, Studium Nauczania Matematyki oraz Studium Języków Obcych. Partnerami są: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, firma BETACOM S.A (odpowiedzialna za stronę ICT) oraz firmy: Agraf sp. z o.o z Łodzi i Eurotrend z Gdyni - konsorcjum, które dostarczyło m.in. tablice interaktywne.

II etap projektu „Za rękę z Einsteinem" to przede wszystkim budowa cyfrowej platformy umożliwiającej prowadzenie tzw. e-lekcji. Jednym z jej elementów jest zastąpienie tradycyjnych tablic szkolnych, interaktywnymi tablicami Interwrite. W połączeniu z komputerem, Internetem rzutnikiem i innymi urządzeniami multimedialnymi stają się centrum nowoczesnej klasy. Prowadzący zajęcia nauczyciel, stojąc przy tablicy może w pełni obsługiwać komputer dlatego bez problemu w każdej chwili może wykorzystać na lekcji oprogramowanie edukacyjne, przygotowane przez siebie scenariusze zajęć oraz za jednym kliknięciem w tablicę, ma dostęp do wszystkich zasobów sieci. Ciekawa i nowatorska funkcja Multi User umożliwia jednoczesną pracę dwóch uczniów na tablicy. Umożliwia to rywalizację dwóch uczniów rozwiązujących to samo zadanie lub współpracę przy wspólnym tworzeniu np. projektu graficznego szkolnej witryny www.

Wyposażenie techniczne i szkolenia nauczycieli to tylko fragment działań. W ramach projektu w szkołach odbywać się będą dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z fizyki, matematyki, chemii oraz języków obcych, prowadzone przez nauczycieli danej szkoły. Organizowane będą także między innymi wycieczki edukacyjne, zajęcia wyrównawcze i rozwijające. Uczniowie będą mieli również możliwość uczestniczenia w naukowych szkołach letnich i zimowych organizowanych na Politechnice Gdańskiej.
Projekt należy do „Ponadregionalnych programów rozwijania umiejętności w zakresie kompetencji kluczowych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych, technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), języków obcych, przedsiębiorczości". Realizowany jest w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet: III Wysoka jakość systemu edukacji, działanie: 3.3 Poprawa jakości kształcenia, poddziałanie: 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia. Projekt sfinansuje Europejski Fundusz Społeczny Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz budżet państwa.Firma Agraf, jedyny dystrybutor interaktywnego systemu Interwrite w Polsce, wraz z firmą Eurotrend dostarcza do szkół 180 interaktywnych tablic Interwrite Dual Board, instaluje je i prowadzi szkolenia dla nauczycieli z wykorzystania tablic w procesie dydaktycznym.

BEST IN TECH 2009 dla Interwrite DualBoardPrestiżowa nagroda za wysoką jakość i trwałość przyznana podczas ceremonii NEEC 2009 w Waszyngtonie The Teachers' Choice Awards dla produktów eInstructionNagroda przyznawana przez nauczycieli, którzy docenili system do testów CPS uznając go za najbardziej przyjazny w edukacjiDistrict Administration's Top 100 products 2008 Readers' Choice dla tablicy interaktywnej InterwriteNagroda przyznana przez największy amerykański magazyn District Administration ściśle związany ze szkolnictwem i edukacją na podstawie ocen i komentarzy czytelników. O Firmie Agraf www.agraf.com.pl

Agraf jest dystrybutorem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania dedykowanego do pracy w trzech branżach: branży grafiki reklamowej, w rynku edukacyjnym i szkoleniowo-prezentacyjnym oraz w zakresie rozwiązań inżynierskich. Oferta firmy AGRAF skierowana do rynku edukacyjnego i szkoleniowego obejmuje narzędzia tworzące Kompletne Środowisko Interaktywnego Nauczania, na który składają się: · interaktywny system prezentacji INTERWRITE:
- tablice interaktywne Interwrite DualBoard
- bezprzewodowe tablety interaktywne Interwrite Mobi
- tablet LCD InterWrite Panel· interaktywny system odpowiedzi i testów INTERWRITE PRS:
- system PRS Cricket (z pilotami radiowymi)
- system PRS RF (z pilotami radiowymi) · edukacyjna sieć sprzętowa VIDEODIDACT:
- systemy sieciowe w technologii pierścienia (VideoDidact RING)
- systemy sieciowe w technologii gwiazdy (VideoDidact VIEW, SHOW, SELECT)
- systemy konferencyjne dla sieci notebooków (VideoDidact NOTEBOOK SYSTEM)

Firma zajmuje się nie tylko sprzedażą poprzez ogólnopolską sieć autoryzowanych dealerów, daje również pełne wsparcie obejmujące szkolenia, pomoc techniczną i serwis, a co najważniejsze służy wiedzą i fachowym doradztwem w doborze optymalnych rozwiązań.
AGRAF Spółka z o. o.ul. Obywatelska 137, 94-104 Łódź

www.agraf.com.pl

INDALO Public Relations
Małgorzata Błachniokomórka: +48 509 047 721malgorzata.blachnio@indalo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »