Gospodarka » Przemysł

3M i Viscoplast z tytułem Superbrands 2019

3M i Viscoplast z tytułem Superbrands 2019
Zobacz więcej zdjęć »
Marki 3M i Viscoplast zostały wyróżnione prestiżowym tytułem Superbrands 2019. W tym roku po raz kolejny 3M nagrodzono w kategorii przemysł chemiczny, natomiast Viscoplast w zdrowie – artykuły higieniczne.

 

Tytuł Superbrands 2019 to nagroda przyznawana dla najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce, które dzięki swojemu wizerunkowi zdobyły trwałą przewagę na rynku i cieszą się zaufaniem klientów. W tegorocznej edycji największego niezależnego badania siły marek w Polsce przeprowadzonego na zlecenie Superbrands, po raz kolejny konsumenci wyróżnili Viscoplast i 3M. Najwyższe oceny w kategorii zdrowie - artykuły higieniczne zdobyła marka Viscoplast, na którą składają się samoprzylepne materiały opatrunkowe pierwszej pomocy, adresowane na rynek szpitalny, apteczny oraz detaliczny oraz produkty wspierające proces leczenia ran. Plastry i opatrunki marki 3M Viscoplast charakteryzują się bardzo dobrym przyleganiem do skóry, odpornością na działanie wody, wysoką trwałością, chronią ranę przed niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi. W asortymencie Viscoplast znajdują się zestawy plastrów pierwszej pomocy dla dorosłych i dzieci, plastry i opatrunki dla osób aktywnych, plastry na stopę, opatrunki okulistyczne, materiały opatrunkowe oraz profesjonalne opatrunki i paski do zamykania ran.

Konsumenci także po raz kolejny docenili 3M, które otrzymało nagrodę w kategorii przemysł chemiczny za opracowywanie oraz wdrażanie nowatorskich i autorskich rozwiązań, które rewolucjonizują rynek w Polsce. Można tu wyróżnić technologie spotykane w przemyśle chemicznym (mieszalnie, reaktory i ekstrudery), procesy związane z produkcją tworzyw sztucznych (wtrysk i obtrysk), technologię konfekcjonowania taśm klejowych i papieru oraz obszary związane z maszynami CNC i szeroko rozumianym montażem.

Nagroda Superbrands to dla nas wyjątkowe wyróżnienie. W tegorocznej edycji otrzymaliśmy wyróżnienie dla Viscoplast oraz dla całej marki 3M. To dla nas ważny moment, ponieważ od samego początku naszej działalności korzystamy z osiągnięć naukowych, by móc wprowadzać przełomowe rozwiązania mające realny wpływ na jakość życia wszystkich odbiorców - mówi Justyna Bielewicz, Strategy, Brand & Communication Leader 3M East Europe Region. To dowód zaufania, jakim darzą nasze produkty konsumenci oraz potwierdzenie, że nasze starania i budowanie silnej pozycji marek jest doceniane - dodaje.

Nagrody Superbrands przyznawane są na świecie od ponad dwudziestu lat, a w Polsce od dwunastu. Co roku badanie obejmuje prawie 2000 marek konsumenckich i jest realizowane metodą CAWI na próbie ponad 10 tysięcy respondentów przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia. Badanie dopełnione jest głosowaniem ekspertów w dziedzinie marketingu, badań, strategii, brandingu, reklamy i PR, wchodzących w skład Rady Marek. O przyznaniu tytułu Superbrands decydują połączone wyniki niezależnego badania konsumenckiego oraz wyniki głosowania członków Rady Marek.

***

O firmie 3M 

W ramach struktur 3M wykorzystujemy odkrycia naukowe naszej firmy i dzielimy się nimi, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M na świecie sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 tysięcy naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M można przeczytać na stronie internetowej www.3M.com lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest oddziałem międzynarodowego koncernu Minnesota Mining and Manufacturing, zajmującym się sprzedażą i  produkcją. W 2016 r. 3M w Polsce obchodziła 25-lecie działalności na polskim rynku. W ciągu tego czasu firma zainwestowała w naszym kraju ponad 500 mln USD. 3M w Polsce posiada dziś 4 ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k. Grodziska Mazowieckiego oraz w Rabce. Firma zatrudnia w Polsce ponad 3 tys. pracowników i oferuje około 10 tys. produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k. Warszawy. Od 2013 r. we Wrocławiu działa  nowoczesne Centrum Innowacji 3M, przestrzeń, w której firma prezentuje innowacyjne technologie i rozwiązania. Trzy lata później, również we Wrocławiu, koncern uruchomił Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a we wrześniu 2017 r. Centrum Szkoleniowe 3M.

Zaangażowanie i wkład firmy w rozwój polskiej gospodarki zostały wielokrotnie nagrodzone. Na przestrzeni ostatnich lat 3M Poland otrzymał m.in. w 2016 r. wyróżnienie PAIIZ za całokształt działalności oraz Wektor 2016 za współpracę z biznesem i lokalną społecznością, a w 2015 r. odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną przez Ministerstwo Rozwoju. Firma 3M Poland tworzy dla swoich pracowników doskonałe warunki pracy i możliwości rozwoju, czego dowodzi otrzymywanie przez kilka lat z rzędu tytułu Solidnego Pracodawcy czy potrójnego wyróżnienia Great Place to Work® w 2016, 2017 i 2018 r. Działalność firmy 3M Poland jest doceniana także przez organizacje branżowe. W 2017 r. projekt marketingowy 3M pod hasłem „Starcie Szlifierzy" wyróżniono Brązowym Mieczem KTR. Rok wcześniej projekt ten został nagrodzony przez Związek Firm PR Srebrnym oraz Złotym Spinaczem, a kampania reklamowa promująca naukowe rozwiązania firmy 3M zdobyła brązową statuetkę Effie®. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

HKStrategiesPL

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »