Firma » Biznes

3M po raz kolejny uznane za jedną z Najbardziej Etycznych Firm Świata według Ethisphere Institute

Już szósty rok z rzędu Ethisphere Institute doceniło etykę oraz uczciwość w postępowaniu biznesowym firmy 3M, przyznając jej tytuł jednej z Najbardziej Etycznych Firm Świata.

Instytut Ethisphere od lat promuje i rozwija standardy etyczne w praktyce biznesowej, ponieważ wierzy, iż integralność firm, charakter ich działań oraz stosowanie przejrzystych zasad, wpływa na budowanie zaufania publicznego do przedstawicieli świata korporacji.  

Źródłem wartości 3M jest niezachwiana uczciwość - powiedziała Veena Lakkundi, wiceprezes oraz Chief ethics & compliance officer w firmie 3M. Wiemy, że kluczem do prowadzenia zrównoważonego biznesu na skalę globalną, jest codzienne realizowanie odpowiednich, przemyślanych działań w każdym miejscu, w jakim jesteśmy obecni. Doceniamy zaufanie, jakim obdarzyli nas klienci, pracownicy, społeczeństwo oraz partnerzy biznesowi. To właśnie czyni 3M doskonałym miejscem do pracy. Ta nagroda jest wynikiem wspólnego wysiłku 93.000 pracowników naszej firmy na całym świecie - dodała.

Kodeks postępowania 3M stanowi jedną z podstawowych wartości firmy oraz element jej przewagi konkurencyjnej. Jest to integracyjny czynnik wpływający na dobrą reputację firmy 3M wśród klientów i innych organizacji działających w wielu branżach. 3M kreuje i promuje środowisko pracy, w którym etyka oraz uczciwość w postępowaniu biznesowym są oczekiwanymi wartościami, rozwijanymi i wspieranymi przez liderów firmy.

3M jest jedną z 128 firm wyróżnionych w rankingu Najbardziej Etycznych Firm Świata. Ethisphere Institute ocenia organizacje w pięciu kategoriach: etyka i program zgodności z przepisami, kultura etyczna, odpowiedzialność obywatelska i korporacyjna, zarządzanie i przywództwo, innowacyjność i reputacja.

Więcej informacji o Kodeksie Postępowania w 3M:

https://www.3m.com/3M/en_US/ethics-compliance/code/

Pełna lista firm odznaczonych tytułem Najbardziej Etycznych Firm Świata:

https://worldsmostethicalcompanies.com/honorees.

***

O firmie 3M

W ramach struktur 3M wykorzystujemy odkrycia naukowe naszej firmy i dzielimy się nimi, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M na świecie sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 tysięcy naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M można przeczytać na stronie internetowej www.3M.com lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest oddziałem międzynarodowego koncernu Minnesota Mining and Manufacturing, zajmującym się sprzedażą i produkcją. W 2016 r. 3M w Polsce obchodziła 25-lecie działalności na polskim rynku. W ciągu tego czasu firma zainwestowała w naszym kraju ponad 500 mln USD. 3M w Polsce posiada dziś 4 ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k. Grodziska Mazowieckiego oraz w Rabce. Firma zatrudnia w Polsce ponad 3 tys. pracowników i oferuje około 10 tys. produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k. Warszawy. Od 2013 r. we Wrocławiu działa nowoczesne Centrum Innowacji 3M, przestrzeń, w której firma prezentuje innowacyjne technologie i rozwiązania. Trzy lata później, również we Wrocławiu, koncern uruchomił Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a we wrześniu 2017 r. Centrum Szkoleniowe 3M.

Zaangażowanie i wkład firmy w rozwój polskiej gospodarki zostały wielokrotnie nagrodzone. Na przestrzeni ostatnich lat 3M Poland otrzymał m.in. w 2016 r. wyróżnienie PAIIZ za całokształt działalności oraz Wektor 2016 za współpracę z biznesem i lokalną społecznością, a w 2015 r. odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną przez Ministerstwo Rozwoju. Firma 3M Poland tworzy dla swoich pracowników doskonałe warunki pracy i możliwości rozwoju, czego dowodzi otrzymywanie przez kilka lat z rzędu tytułu Solidnego Pracodawcy czy potrójnego wyróżnienia Great Place to Work® w 2016, 2017 i 2018 r. Działalność firmy 3M Poland jest doceniana także przez organizacje branżowe. W 2017 r. projekt marketingowy 3M pod hasłem „Starcie Szlifierzy" wyróżniono Brązowym Mieczem KTR. Rok wcześniej projekt ten został nagrodzony przez Związek Firm PR Srebrnym oraz Złotym Spinaczem, a kampania reklamowa promująca naukowe rozwiązania firmy 3M zdobyła brązową statuetkę Effie®.

 Kontakt dla mediów

Julia Szpakowska

H+K Strategies

tel. 605 120 539

julia.szpakowska@hkstrategies.com

      Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

HKStrategiesPL

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »