Motoryzacja » Samochody

4,2 mld SEK – rekordowy zysk operacyjny Volvo Cars w drugim kwartale 2018 roku

4,2 mld SEK – rekordowy zysk operacyjny Volvo Cars w drugim kwartale 2018 roku
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Volvo Cars odnotowała najwyższy kwartalny zysk operacyjny w swojej historii. W drugim kwartale 2018 roku osiągnął poziom 4,2 miliarda SEK, co oznacza 28,6% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2017 roku. Dobrym wynikom sprzyja świetna sprzedaż, jaką firma odnotowuje na całym świecie.


Przychody firmy w drugim kwartale wzrosły o 26,9 % do 66 miliardów koron, co jest powiązane ze wzrostem sprzedaży o 14,6% w ujęciu kwartalnym, do poziomu 170 232 aut. Marża zysku operacyjnego za ten okres wyniosła 6,4%. W analogicznym okresie ubiegłego roku ten wskaźnik wynosił 6,3%.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2018 roku Volvo Cars odnotowało zysk operacyjny w wysokości 7,8 miliarda koron szwedzkich, co stanowi wzrost o 15,7% w porównaniu do pierwszego półrocza ubiegłego roku. Żadne półrocze w historii firmy nie było aż dotąd tak dochodowe. Przychody w pierwszej połowie 2018 r. wzrosły o 23,6% do kwoty 122,9 miliarda koron, co również powiązane jest ze sprzedażą. W pierwszy półroczu 2018 roku sprzedano 317 639 samochodów, co stanowi wzrost o 14,4% w porównaniu do pierwszego półrocza 2017 r.

– Nasze wyniki potwierdzają, że firma Volvo Cars jest teraz dobrze przygotowana do zrównoważonego wzrostu i umocnienia swojej pozycji na świecie – powiedział Håkan Samuelsson, prezes i dyrektor generalny Volvo Cars. – Spodziewam się, że osiągniemy kolejny rok rekordowej sprzedaży w 2018 roku, ponieważ dążymy do tego, aby stać się globalnym dostawcą usług mobilności w ramach naszej nowej wizji Freedom to Move.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »