Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

5 dań, które zawsze są hitami na przyjęciach dziecięcych

5 dań, które zawsze są hitami na przyjęciach dziecięcych
Zobacz więcej zdjęć »
Dorośli to wymagający smakosze, ale prawdziwym wyzwaniem gotować dla dzieci. Wie to każda mama, babcia i starsza siostra. Szczególnie więc trzeba się wykazać, kiedy na horyzoncie mamy jakieś dziecięce przyjęcie.
Możemy oczywiście zorganizować zabawę urodzinową naszej pociechy w restauracji lub sali zabaw. Nie zawsze jest to jednak korzystny wybór, często czas w takim miejscu jest ograniczony, a jeśli już mowa o jedzeniu, nie zawsze możemy liczyć na naprawdę starannie przygotowany posiłek. Nawet dość często dzieci dostają tam to, co im smakuje, ale niestety nie zawsze są to rzeczy zdrowe. Jeśli dbamy o prawidłowe odżywianie naszych dzieci, organizujmy dla nich poczęstunek samodzielnie.

A co jest numerem jeden na każdym dziecięcym przyjęciu? Nie drodzy rodzice, wcale nie tort. Zawsze zwyciężają chipsy! Niestety nasze dzieci szczególnie łatwo nabywają złych nawyków żywieniowych. Jeśli już zdążyły pokochać te słone przekąski, nie mamy innego wyjścia, jak tylko zaskoczyć je ich zdrowym odpowiednikiem. W internecie znajdzieice wiele przepisów na zdrowe frytki i chipsy.

Numer dwa to pizza. Robiąc pizze dla dzieci, staraj się je zaskoczyć. Jeśli masz trochę więcej czasu na przygotowanie poczęstunku, możesz ozdobić pizze na przykład posypując ją serem w jakiś znany wzór. Może to być głowa Myszki Miki lub symbol Batmana.

Na przyjęciu urodzinowym dla dzieci, zwłaszcza jeśli odbywa się latem, nie może w żadnym wypadku zabraknąć lodów. Do zrobienia ich w zdrowej, dietetycznej formie, przydadzą się zamrożone owoce, na przykład jagody lub banany i blender. Takie lody będą smakowały wyśmienicie, jeśli ozdobimy je ubitym mlekiem kokosowym.

Przekąski dla dzieci to również słodkie chrupiące przysmaki. Mamy do wyboru wiele opcji, by przypodobać się małym koneserom. Świetnym pomysłem jest upieczenie ciasteczek. Niech znajdzie się w nich duża ilość ziaren i zbożowych płatków. Możemy dodać do nich także rodzynki i inne suszone owoce.

I wreszcie hamburgery. Dzieci wprost je uwielbiają. Pewnie niewiele mam i ojców znajdzie czas na przygotowywanie samodzielnie bułek, choć są dużo smaczniejsze niż te kupione w sklepie. Jeśli już jednak kupujemy bułki, burgera przyrządźmy samodzielnie. To bardzo proste. A szczególnie smaczne i zdrowe są te z roślin strączkowych, między innymi z soczewicy i fasoli.

Niezależnie od tego, na jaki pomysł posiłku wpadniemy, zadbajmy przede wszystkim o to, by było smacznie, zdrowo i kolorowo. Pamiętajmy, że jedzenie dla dzieci powinno też zachęcać wizualnie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Justyna F

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »