Technologie » Komputery

5 kroków do bezpieczeństwa dysków

W ostatnim czasie dużo mówi się o bezpieczeństwie danych, które są narażone na ataki hakerskie. Jednakże ochrona nie kończy się tylko na dobrym programie antywirusowym. Dane mogą także ulec zniszczeniu w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej lub przypadkowego wysunięcia się dysku.

Bardzo ważne jest, aby robić kopię zapasową dysków. Natomiast osoby, które pracują na wielu dyskach i korzystają z mobilnych kieszeni dyskowych powinni sprawdzić, czy posiadają one 5 podstawowych cech.

1. Mocna konstrukcja

Życie lubi zaskakiwać niespodziewanymi sytuacjami- niestety dyski mogą ulec przygnieceniu w różnych przypadkach. Dlatego MB99SK-B 3-dyskowa kieszeń marki ICY DOCK posiada metalową konstrukcję, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Wytrzyma nawet siłę nacisku samochodu.

2. Uziemienie EMI

Chroni dyski twarde przed awariami sieci elektrycznej. Służy zapewnieniu stabilnego środowiska, aby ewentualne zwarcia nie wpłynęły na bezpieczeństwo dysku.

3. System eagle-hook

Specjalny system eagle-hook stosowany w urządzeniach Icy Dock oraz

2-segmentowa klamra zabezpieczają napędy przed wysunięciem.

Specjalny zamek na kluczyk dodatkowo chroni dysk przed kradzieżą.

4. Ognioodporność

Ważne jest to, czy materiał z którego zbudowane jest urządzenie szybko się pali. Wysokie standardy bezpieczeństwa dotyczące palności zachowanie w  MB99SK-B 3-dyskowej kieszeni marki ICY DOCK sprawiają, że materiał wolniej ulega zapaleniu niż inne tworzywa.

5. Technologie antywibracyjne

Technologia zapobiegająca wibracji (AVT) tworzy bezpieczne środowisko dla dysków twardych lub dysków SSD.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Martyna B.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »