Dom » Wnętrza

5 rzeczy, które sprawiają, że twój dom jest brzydki

Oglądasz kolorowe magazyny i zachwycasz się designerskimi wnętrzami. Podnosisz wzrok i stwierdzasz, że twoje mieszkanie nigdy nie będzie takie ładne. Nieprawda! Niedużym kosztem i małym wysiłkiem możesz poprawić jego wygląd.

1. Bałagan w przedpokoju


Pierwszym pomieszczeniem, które widzi się wchodząc do domu, jest przedpokój. Bardzo często panuje tam nieład – na podłodze porozrzucane są buty, wieszaki są przepełnione okryciami, a goście nie mają gdzie położyć swoich rzeczy. Wystarczy kilka dekoracyjnych pudełek, aby poukładać nieużywane buty, schować zbędne szaliki, czapki i rękawiczki. Nowa szafka na buty też się przyda, że nie jest konieczna. Ważniejsze jest zwyczajne sprzątanie i chowanie rzeczy niepotrzebnych w danym sezonie.


2. Zniszczone ściany


Nie od dzisiaj wiadomo, że najprostszym sposobem odnowienia wnętrza jest malowanie ścian i sufitu. Przy okazji można zaszpachlować ubytki oraz wykonać gładzie. Planując malowanie nie rezygnuj z tego – nie kosztuje to wiele, a efekt będzie warty włożonej pracy.


3. Zakurzone półki i bibeloty


Zakurzone dekoracje zamiast ozdabiać nasz dom wywołują efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego. Jeśli chcemy mieć ładne wnętrze, to musimy dbać o dodatki. Pamiętajmy o odkurzaniu półek, a także praniu o zasłon, firan i poszewek na poduszki. Najgorsze są zakurzone ozdoby w kuchni – osiada na nich tłusta warstwa. Lepiej po prostu zrezygnować z większości ozdób w tym pomieszczeniu.


4. Niefunkcjonalne dodatki


Zbędne dekoracje zagracają tylko pomieszczenie. Zainspiruj się modą na minimalizm i usuń większość dekoracji. Uzyskaną przestrzeń pozostaw pusta lub wykorzystać na coś praktycznego – na przykład ładną lampę stojącą. Możesz wybrać model, który będzie dawać światło do czytania w fotelu lub podświetlający obrazy czy grafiki na ścianach. Zobacz lampy podłogowe na Castorama.pl


5. Jadalnia jako pomieszczenie wielofunkcyjne


Czy twój stół w jadalni jest ciągle czymś zagracony? Na środku stoi laptop, połowę zajmują kolorowe magazyny, a po drugiej stronie leżą dziecięce zabawki? Tu także są potrzebne porządki. Aby uniknąć powstawania bałaganu, musisz wydzielić i pilnować podziału funkcyjnych stref w domu. Nie przynoś pracy do jadalni, a przejrzane magazyny odkładaj do kosza na prasę. Zamiast tego na stole połóż ładny obrus oraz świeże kwiaty.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Natasza Bednarek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »