Dom » Wnętrza

5 rzeczy, na których nie możesz oszczędzać, urządzając łazienkę

5 rzeczy, na których nie możesz oszczędzać, urządzając łazienkę
Zobacz więcej zdjęć »
Urządzając łazienkę, powinniśmy pamiętać o paru ważnych rzeczach, które sprawią, że nasze pomieszczenie stanie się zarówno funkcjonalne, praktyczne, jak i bezpieczne. Nie należy oszczędzać na elementach, które będą służyć nam przez lata.

Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas urządzania pokoju kąpielowego i w co warto zainwestować, żeby za chwilę nie płacić po raz drugi za to samo.

Płytki antypoślizgowe

Płytek antypoślizgowych nie stosuje się jedynie na zewnątrz domu (jak zwykle ma to miejsce), a na wszystkich powierzchniach podłogowych narażonych na zamoczenie lub ze spadkiem, gdzie istnieje zwiększone prawdopodobieństwo poślizgnięcia się. Każdy z nas, choć raz, wychodząc z wanny lub prysznica pośliznął się na podłogowych płytkach w łazience. Dlatego przy urządzaniu nowej łazienki lub remoncie dotychczasowej, warto tego uniknąć, wybierając płytki, których faktura jest chropowata (płytki antypoślizgowe) lub ze wzorem. Stopień antypoślizgowości określają specjalne testy. Płytki, które otrzymały pierwszą klasę to najmniej zabezpieczające przed poślizgnięciem się. Z kolei płytki z klasą trzecią to te o najlepszych parametrach. Jeśli jednak nie chcemy wymieniać całkowicie naszej podłogi, istniejące płytki można pokryć specjalną powłoką antypoślizgową.

 

Szyba prysznicowa

Powierzchnia naszej szyby prysznicowej jest gładka tylko z pozoru. Tak naprawdę jest nierówna i chropowata, dlatego spływające krople wody tworzą zacieki, a wraz z nimi na szybie osadza się kamień. By utrzymać szybę prysznicową w czystości, należałoby po każdej kąpieli spłukiwać ją i osuszać gumową wycieraczką, która usuwa resztki wody. Chcąc jednak zaoszczędzić czas, możemy wybrać szkło ze specjalną powłoką. Tworzy ona warstwę, która wygładza powierzchnię szyby, a woda  zamiast formować się w krople i osadzać, tworzy większe strumienie, które spływają, nie zostawiając po sobie zacieków. Taka powłoka zapobiega odkładaniu się grubego osadu na szkle i jest łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Umywalka

Podczas planowania remontu łazienki, często w pierwszej kolejności rozglądamy się za armaturą łazienkową. Dobrze by była ona nie tylko dopasowana do naszych upodobań, ale także odporna i łatwa w pielęgnacji. Zwróćmy więc uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Najlepiej, by był to kompozyt. Jest on bowiem materiałem bardziej elastycznym niż ceramika, a przez to mniej podatnym na pęknięcia czy odpryski. Umywalka wykonana z kompozytu posiada gładką i bardzo ścisłą powierzchnie, która ułatwia utrzymanie jej w czystości, co zaoszczędza nasz czas. Ponadto nie posiada mikrootworów, dzięki czemu jest w naturalny sposób antybakteryjna. Szerokie portfolio umywalek wykonanych z kompozytu posiada m.in. marka KAPPALA . Różne firmy inaczej nazywają swój kompozyt. Umywalki KAPPALA posiadają niezwykle wymagającą powierzchnię polimerową, zwaną KAPSTONE. Odpowiednio eksploatowana umywalka tego producenta nawet po wielu latach zachowa swój pierwotny wygląd.

Oświetlenie

Zaprojektowanie dobrego oświetlenia w łazience nie jest wbrew pozorom łatwym zadaniem. Często chcemy wykorzystać już istniejącą instalację elektryczną, co może kończyć się niedoświetleniem pewnych stref w pomieszczeniu. Dlatego w toku planowania oświetlenia, pamiętajmy aby wystrzec się takich zabiegów jak: oświetlenie oparte na jednej lampie sufitowej (bardzo często w łazienkach starszego typu), niewłaściwe umiejscowienie oświetlenia przy lustrze oraz niedostatecznie oświetlona przestrzeń kąpielowa. Ważną rolę odgrywa również barwa światła. Do światła słonecznego najbardziej zbliżoną barwą będzie światło żarówek tradycyjnych. Można je jednak zastąpić świetlówkami kompaktowymi, najlepiej o ciepłej barwie promieniowania.

Ilość gniazdek

Zanim zdecydujemy się zamontować gniazdka, przemyślmy z jakich sprzętów będziemy korzystać w naszej łazience oraz gdzie je umiejscowimy. Zaplanujmy to dokładnie, zgodnie z układem naszego wnętrza, ponieważ przełącza elektryczne to elementy, z których będziemy korzystać latami. System rozmieszczania gniazdek nie mówi o określonej ich liczbie w przeliczeniu na powierzchnię. Dlatego swobodnie możemy dopasować ją do naszych potrzeb. Wygodnie jest korzystać z łazienki, w której zainstalowane są minimum trzy gniazdka. Często jednak potrzebujemy ich więcej. Przy lustrze możemy potrzebować kolejnych 2-3, np. na suszarkę, ładowanie szczoteczki elektrycznej czy golarkę. Jeśli w łazience mamy pralkę, pamiętajmy o zainstalowaniu gniazdka jako odrębnego obwodu – tylko dla potrzeb korzystania z tego urządzenia.

To jedynie kilka najistotniejszych porad dotyczących urządzania łazienki. Przed jej remontem, warto zastanowić się nad funkcjami, jakie ma spełniać lub skonsultować się z architektem wnętrz, który z pewnością odpowie nam kilka istotnych rozwiązań. Remont łazienki najczęściej realizujemy na lata, dlatego warto dobrze go przemyśleć.

Dodatkowe informacje:

KAPPALA – właścicielem marki jest firma KEN, z siedzibą w Łodzi. Jej twórcy posiadają 20-letnie doświadczenie w produkcji armatury łazienkowej. Od 2  lat zajmują się produkcją urządzeń kompozytowych, dążąc do uzyskania jak najwyższej jakości oferowanych produktów.

Marka KAPPALA w swoich produktach wykorzystuje unikalną, polimerową powierzchnię KAPSTONE, która wykazuje się wyjątkową odpornością.

Właściciele są pewni jakości swoich produktów, dlatego oferują standardową, 10-cio letnią gwarancją na wszystkie swoje wyroby. Klienci otrzymują także unikatową Gwarancję Satysfakcji. 

Więcej informacji na stronie www.kappala.pl.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »