Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

5 szkół wygrało remont szkolnej stołówki

365 szkół z całej Polski wzięło udział w drugiej edycji programu społeczno-edukacyjnego „Extra Szkolna Stołówka”. Już wkrótce w pięciu z nich rozpoczną się remonty szkolnych stołówek o wartości 30 000 zł – to nagroda główna, o którą rywalizowały szkoły

Program „Extra Szkolna Stołówka” zainicjowany został przez markę Delma, a jego partnerem społecznym jest Federacja Polskich Banków Żywności. Celem programu jest poprawa warunków, w jakich dzieci spożywają posiłki w szkole oraz edukacja dotycząca kształtowania w najmłodszych właściwych nawyków żywieniowych oraz niemarnowania żywności. To już druga edycja programu.

Programowi „Extra Szkolna Stołówka”, podobnie jak w ubiegłym roku, towarzyszył konkurs, w którym główną nagrodę stanowi sfinansowanie remontu stołówki o wartości 30 000 złotych. Nagroda została przyznana pięciu szkołom. Cztery z nich to placówki z największą liczbą głosów, piąta została wybrana przez jury programu wyznaczone przez organizatora. Dodatkowo w kolejnych 50 placówkach w rankingu eksperci Federacji Polskich Banków Żywności przeprowadzą warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością. Te szkoły oraz 50 następnych otrzymają też zestaw akcesoriów dekoracyjnych do szkolnej stołówki.

Szkoły, które wygrały remont stołówek

29 czerwca 2018 r. dobiegł końca najbardziej emocjonujący etap programu „Extra Szkolna Stołówka”. Spośród 365 szkół wyłonieni zostali laureaci drugiej edycji.

Oto zwycięska piątka szkół, w których niebawem rozpoczną się remonty szkolnych stołówek:

1. KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W SZCZECINIE

2. SZKOŁA PODSTAWOWA WE WROCKACH

3. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. MJR. HENRYKA DOBRZAŃSKIEGO PSEUD. HUBAL W     BISKUPCU

4. SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARII KONOPNICKIEJ W MIŁORADZU

5. SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA W KOBYLANCE

ww.extrastolowki.pl  w okresie od 1 marca 2018 r. do 17 czerwca 2018 r. Do zgłoszenia należało dodać aktualne zdjęcie szkolnej stołówki wraz z krótkim uzasadnieniem, dlaczego to właśnie w tej placówce powinna zostać ona wyremontowana. W czasie przewidzianym regulaminem każdy mógł oddać głos na wybraną szkołę, a na stronie internetowej programu pojawiły się również zadania, za które szkoła mogła zdobyć dodatkowe punkty.

 

 

Regulamin programu znajduje się na www.extrastolowki.pl

Inicjator programu – Delma

Partner społeczny – Federacja Polskich Banków Żywności



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Anna1

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »