Dom » Ogrody

5 ważnych rzeczy, które musisz wykonać jesienią w ogrodzie.

5 ważnych rzeczy, które musisz wykonać jesienią w ogrodzie.
Zobacz więcej zdjęć »
Jesienią wszystkie rośliny powoli przygotowują się do zimy. To czas, kiedy spuszczają liście i oddają nam swoje owoce. Jesień w ogrodzie przez krótką chwile jest malownicza oraz wymaga od nas dużych nakładów pracy.

Oto pięć rzeczy, o których nie możesz zapomnieć przygotowując swój ogród do zimy.

1. Dbamy o iglaki

Iglaki, to pięknie drzewa, które urozmaicają nasz ogród. Jeśli chcemy, aby dobrze przetrwały zimę warto już jesienią zastosować nawóz do iglaków, który są przeznaczone na okres jesienny. Wtedy, w żadnym wypadku nie stosujemy nawozu wiosennego, bo to pobudziłoby iglaki do wzrostu i nie przetrwałyby zimy. Iglaki przed nadejściem mrozów warto obficie podlać. Dzięki temu bezpiecznie przetrwają zimę.

2. Prace porządkowe na trawniku

Trawnik kosimy przed nadejściem śniegów. Najlepszą porą będzie połowa października, a jeśli pogoda jest łaskawa, możemy wykonać tę czynność jeszcze nawet na początku listopada. Trzeba pamiętać o tym, że nie wolno skosić trawy zbyt nisko, bo to może spowodować przemarznięcie jej korzeni, ani zbyt wysoko, bo w takim przypadku nie będzie odpowiedniej wentylacji i mogą szybko rozprzestrzenić się wszelkie bakterie i pleśnie powodujące choroby trawnika. Oczywiście przez nadejściem zimy powinniśmy zgrabić wszystkie liście.

3. Porządki w warzywniaku

Tutaj niezbędne jest usunięcie wszelkich resztek warzyw i roślin. Należy wyrzucić wszystkie chore części kłączy, te zdrowe można przeznaczyć na kompost. Jeśli chcemy mieć udane zbiory w przyszły roku, na jesieni warto taką glebę przekopać i wzbogacić kompostem.

4. Wykopujemy rośliny, które nie zimują w gruncie. Sadzimy rośliny zimujące w gruncie.

Wykopać należy mieczyki, dalie, begonie kurkumy itp. One nie przetrwają w gruncie zimy. Natomiast jesienią sadzimy tulipany, przebiśniegi, szachownicę cesarską, zawilce itp.

5. Zabezpieczamy rośliny przed mrozem

Szczególnej opieki wymagają drzewa posadzone jesienią. W ich przypadku najlepiej usypać kopczyki wokół pni młodych drzew. Takie kopczyki warto również usypać wokół róż. Natomiast drzewa źle znoszące mrozy warto obtoczyć dookoła słomianą matą lub suchymi gałązkami drzew iglastych. Trociny, kora oraz torf sprawdzą się w przypadku okrywania kwiatowych rabat. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Frania22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »