Rozrywka i wypoczynek » Sport

505 wraca na wodę!

Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 oficjalnie potwierdza – sezon otwarty! Pierwsze regaty sezonu, wliczające się do Pucharu Polski Klasy 505 – gdański Lotos Nordcup – odbędą się między 11 a 12 lipca.

Puchar Polski 2020

 

Pomimo okresu niepewności, 11 lipca załogi klasy 505 powracają na wodę w ramach regat Lotos Nordcup w Gdańsku. Ze względu na stratę całego kwietnia i maja, w których zwyczajowo rozpoczyna się sezon, rok 2020 będzie dla polskiego żeglarstwa wyjątkowy pod względem intensywności – czasu zostało w końcu mniej, a liczba wydarzeń koniecznych do rozegrania Pucharu Polski wciąż pozostaje taka sama jak na początku sezonu..

 

Nie będę ukrywał, że przez wiele tygodni realnie dyskutowaliśmy możliwość odwołania tegorocznego sezonu – przynajmniej w zakresie oficjalnych rozgrywek. – mówi Wojciech Kasprzyk, Polskie Stowarzyszenie Klady 505 – Na całe szczęście, dzięki wysiłkom służb ochrony zdrowia, Polaków, 
ale i członków naszego stowarzyszenia, z którymi transparentnie dyskutowaliśmy wszystkie nasze możliwości, nie poczyniliśmy – z dzisiejszej perspektywy – pochopnych kroków. Wierzymy jednocześnie, że na swój sposób możemy przyczynić się do wyjścia Polaków z „trybu pandemii”, poprzez umożliwienie im bezpiecznej, a przy tym fantastycznej sportowej przygody nad polską wodą. 

 

Klasa 505 to jedna z dynamiczniejszych klas regatowych. Choć załogi składają się maksymalnie z dwóch osób, to jak na nieco ponad pięć metrów długości i trójżaglową konstrukcję, są relatywnie widowiskowym reprezentantem sportów żaglowych. Klasa 505 jest szybka, może osiągnąć prędkość ponad dwudziestu kilku węzłów, a jednocześnie znakomicie radzi sobie przy silnym wietrze rzędu nawet 30 węzłów. Jednakże, ma to swoją cenę – żeglarze bardzo wyraźnie odczuwają starcia 
ze wzburzonymi żywiołami, jednak... Po to właśnie schodzą na wodę i dlatego publiczność tak licznie przybywa im kibicować.

 

Zmiany dla załóg

 

Decyzją Polskiego Stowarzyszenia Klasy 505 uchwalono nowy sposób gromadzenia punktów rankingowych Pucharu Polski. 

 

Zarząd zdecydował o wprowadzeniu nowego regulaminu Pucharu Polski. Postanowiliśmy spróbować systemu stosowanego w cyklu 505 Euro Cup, czyli systemu małych punktów (z jedną modyfikacją) – zespół nie startujący w regatach otrzymuje liczbę punktów równą liczbie zespołów sklasyfikowanych w całym Pucharze Polski. Mamy nadzieję, że zwiększy to motywację do startu w regatach. Z innych zmian wprowadziliśmy nowy sposób klasyfikacji zespołów, również inspirowany Euro Cup. Zmieniliśmy także przeliczniki punktów.  – podsumował zmiany Bartosz Chroł– Polskie Stowarzyszenie 505. 

 

 

 

 

Kontakt dla mediów: 

 

Paweł Choroba

Specjalista ds. komunikacji 

+48 600 889 141

info@int505.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Okaeri Consulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »