Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

52. Jazz nad Odrą

Wrocław to miasto, w którym odbywa się wiele imprez muzycznych, niektóre z nich cieszą się zasłużoną światową sławą. Jednym z takich wydarzeń jest festiwal Jazz nad Odrą. Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.

Tegoroczna edycja festiwalu zbiega się w czasie z trwającymi cały kalendarzowy rok obchodami związanymi z dzierżonym przez stolicę Dolnego Śląska tytułem Europejskiej Stolicy Kultury. Stąd też będzie to wyjątkowa okazja do przeżycia wyjątkowych momentów w trakcie odbywania się festiwalu. Impreza odbędzie się w dniach 26 do 30 kwietnia tego roku. Bilety na to wydarzenie będą dostępne już od 10 marca. Koncertów przez kilka festiwalowych dni będzie naprawdę wiele, warto wybrać się na choć jeden z nich, korzystając z możliwości ujrzenia i posłuchania największych światowych sław muzyki jazzowej.

Podczas tegorocznej edycji jednego z największych jazzowych festiwali w naszym kraju nie zabraknie również uznanych gwiazd tego rodzaju muzyki. Największą popularnością cieszą się zazwyczaj jazzmani na stałe zamieszkujący w Stanach Zjednoczonych. Osoby chcące podziwiać muzyków zza oceanu nie powinny narzekać na dobór nazwisk. Archie Shepp, Dmitrij Bajewski, Billy Childs, a także formacja The Cookers to z pewnością zestaw, wśród którego miłośnicy jazzu na pewno mogą wybrać ciekawy koncert.

Od swoich początków wrocławski festiwal Jazz nad Odrą to również miejsce, w którym posłuchać można jazzmanów wywodzących się z Polski. Zgodnie z tradycją będą to zarówno znane nazwiska jak i debiutanci stawiający dopiero pierwsze kroki na scenie. Niezależnie jednak od wieku lub też dorobku scenicznego wykonawców, scena festiwalu jest gwarancją usłyszenia tego, co najlepsze w rodzimej muzyce jazzowej.

Tegorocznym hitem będą także obchody Światowego Dnia Jazzu. Tego szczególnego dnia ulicami stolicy Dolnego Śląska przejdzie parada muzyków, a wieczorem odbędzie się uroczysta gala, będąca jednocześnie wielkim finałem całego festiwalu Jazz nad Odrą. Z całą pewnością warto odwiedzić Wrocław w dniach, kiedy odbędzie się to niezwykłe wydarzenie. Osoby chcące spędzić kilka festiwalowych dni we Wrocławiu powinny przejrzeć ofertę prezentowaną przez apartamenty wrocławskie, położone w samym centrum miasta.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dominik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »