Rozrywka i wypoczynek » Sport

6. Dębicka Dziesiątka z Tikkurila z nowym rekordem trasy

6. Dębicka Dziesiątka z Tikkurila z nowym rekordem trasy
Zobacz więcej zdjęć »
Relacja z 6 edycji biegu Dębicka Dziesiątka z Tikkurila.


Kurz na asfaltowej trasie 6.Dębickiej Dziesiątki z Tikkurila już opadł, ale emocje związane z imprezą wciąż pozostają gorące. Tradycją stało się już, że każdej kolejnej edycji biegu towarzyszy aura bliska tropikalnej. Nie inaczej było i tym razem, chociaż w minioną niedzielę fale gorąca łagodziły delikatne, przynoszące chwilową ulgę powiewy wiatru. W takich okolicznościach przyszło zawodnikom pokonywać kolejne kilometry.


Bieg główny rozpoczął się punktualnie o godz. 10.00. Kilka minut przed biegaczami, na trasę wyruszyli zawodnicy na wózkach, którzy do pokonania mieli 7 km. Tradycyjnie już trasa biegu rozpoczynała się i kończyła pod dębickim Ratuszem i prowadziła przez północną część miasta Dębica.
Jako pierwszy linię mety przekroczył Paweł Smędowski, zapamiętany jako zwycięzca ubiegłorocznej edycji biegu i rekordzista trasy. W tym roku zawodnik klubu GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl pokonał dystans w czasie 32 minuty 2 sekundy, ustanawiając nowy rekord Dębickiej Dziesiątki z Tikkurila. Kolejne miejsca zajęli: Jacek Żądło z PERFECT RUNNER TEAM, z czasem 0:34:36, oraz Łukasz Czerwiński, Run for Fun (czas: 0:36:04). Wśród pań najszybszą okazała się Patrycja Świerczek z Klubu Biegowego Perła (0:41:12), za nią uplasowała się Katarzyna Nagaś z Run for Fun (0:43:32), zaś na trzecim stopniu podium stanęła Klaudia Podraza reprezentująca Pędzące Ślimaki z Dębicy (0:46:17).
Wśród zawodników startujących na wózkach najszybciej linię mety przekroczył Grzegorz Sujdak (30:05), a najszybszą wśród kobiet okazała się Danuta Rówińska (46:34) – oboje reprezentujący Team Dębica. Wielkie gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, którzy mimo trudnej aury podjęli wyzwanie zmierzenia się nie tylko z innymi zawodnikami, ale przede wszystkim ze zmęczeniem i własnymi słabościami.


Bieg główny poprzedził Tikkurila Minimaraton dla dzieci do lat 10. Młodzi biegacze - w zależności od kategorii wiekowej - prowadzili zmagania na dystansach 50-400 m. A ponieważ - zgodnie z ideą imprezy - najważniejsze są zdrowa aktywność, dobra zabawa i integracja, w biegach dla dzieci nie wyłaniano zwycięzców, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz koszulki techniczne.


„Dębicka Dziesiątka z Tikkurila to wydarzenie sportowe dla zawodowych biegaczy, amatorów biegania, ale także świetna okazja do aktywnego, wspólnego spędzenia czasu całych rodzin. Założeniem imprezy jest propagowanie ruchu na świeżym powietrzu oraz zachęcenie do szeroko rozumianej aktywności sportowej. Wartością dodaną są z pewnością dobra zabawa i wspaniała atmosfera, które towarzyszą każdej kolejnej edycji, jak również integracja różnych klubów zrzeszających biegaczy oraz całego środowiska lokalnego w postaci firm, organizacji i instytucji wspierających wydarzenie” – mówi Magdalena Olszewska, Corporate Communications and PR Manager Tikkurila.

Dębicka Dziesiątka z Tikkurila z roku na rok przyciąga miłośników biegania z coraz dalszych zakątków Polski. Impreza organizowana jest od 2014 roku przez firmę Tikkurila Polska SA oraz Dębicki Klub Biegacza Maratończyk. Wśród partnerów tegorocznej edycji znaleźli się: Miasto Dębica, MOSiR Dębica, Miejski Ośrodek Kultury Dębica, ZUM Dębica, Wodociągi Dębickie, DARCO Sp.z o.o., Suret Sp.z o.o., Sekwoja Sp. z o o, Wagi Dębica, Carrefour, MINT Property, FIVE FIT Gym&Fitness, Eko Mineral Stanisław Sztorc, MOPS Dębica, Obserwator Lokalny - debica24.eu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Magols

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »