Firma » Reklama

9 rzeczy o których powinieneś pamiętać przy pozycjonowaniu swojej witryny

9 rzeczy o których powinieneś pamiętać przy pozycjonowaniu swojej witryny
Zobacz więcej zdjęć »
Chcesz, aby Twoja domena liczyła się w Google? Sprawdź zatem czego unikać, aby nie narazić się robotom Google.

Ukryta treść - widoczny dla wyszukiwarek, niewidoczny dla użytkownika tekst w postaci upchanych słów kluczowych to metoda nielegalnego pozycjonowania strony internetowej.

Kiedyś popularna i skuteczna metoda na pozycjonowanie, dziś przyniesie Tobie tylko odwrotny skutek. Po prostu tego nie rób.

Cloaking - oszustwo polegające na prezentowaniu odmiennej zawartości strony wyszukiwarce, oddmiennej użytkownikom, to technika optymalizacji rankingu stron nazwana potocznie cloakingiem. Tu Google też sobie poradził i bez problemu wykrywa podstęp. Dlatego lepiej unikaj tej techniki jak ognia.

Duplicate content - już od dłuższego czasu Google stoi na straży najlepszych jakościowo pod względem unikalności wyników. Duplikacja to jak sama nazwa wzkazuje powielanie czegoś co już było. Nie rób tego. Wujek G bez problemu wykryję skopiowane treści z innych zasobów Internetu. Dla pozycjonowanej strony oznacza to brak jakichkolwiek szans na wysokie pozycje.

Exact match anchor - pod tym pojęciem kryję się pozyskany link tekstowy ściśle dopasowany do pozycjonowanej frazy. Najbardziej porządanymi frazami są tkzw. money keyword - konwertujące słowa kluczowe najczęściej wpisywane przez użytkowników Google.

Kiedyś im więcej linków exat match, tym lepiej. Obecnie unikaj exactów, staraj się dywersifikować profil linków prowadzących do pozycjonowanej strony.

Nie linkuj tylko do domeny głównej - pozycjonowanie to działanie sztuczne, które musi imitować naturalne zachowania internautów, którzy mogą bez przymusu linkować do Twojej strony. Przejrzyj sobie jak rozkładają się linki w przypadku najbardziej popularnych serwisów, sklepów w Polsce a zrozumiesz o co chodzi.

Ostrożnie ze świeżą domeną - nie jest zbyt naturalne jak do ledwo co powstałej domeny w krótkim czasie pozyskasz zbyt dużą liczbę linków. Nowe domeny pozycjonuj ostrożnie.Czymś bardziej naturalnym jest osiągnięcie przez młodą domenę dobrych pozycji w przedziale czasowym 3-6 miesięcy.

Subdomeny w domenie -  sztuczne generowanie swoich podstron doprowadzi (prędzej czy później) do depozycjonowania swojej witryny.

Przeoptymalizowanie strony www - Optymalizuj stronę www z głową. Google obecnie ma fioła na punkcie złej budowy meta tagów, linków wewnętrznych, optymalizacji treści.  

Rozszerzenie domeny - wybieraj tylko domeny wolne z rozszerzeniem pl (www.domena.pl).

Więcej informacji znajdziesz na stronie Agencji pozycjonowania z Katowic - Silneo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

marioo445

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »