Rozrywka i wypoczynek » Sport

9 września 2012 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie: po raz pierwszy w Polsce, Światowy Finał D

9 września 2012 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie:  po raz pierwszy w Polsce, Światowy Finał D
Zobacz więcej zdjęć »
W dniu 22.08.2012 odbyła się oficjalna konferencja prasowa Światowego Finału Danone Nations Cup 2012. Polska po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem Światowego Finału DNC goszcząc piłkarskie drużyny z 40 krajów, z pięciu kontynentów, składające się z chłopców i dziewcząt w wieku 10-12 lat.

Finałowe mecze zostaną rozegrane 9 września na Stadionie Narodowym w Warszawie, w godzinach
10:00 – 16:30. W czasie konferencji odbyło się oficjalne losowanie grup turnieju. OZPN Gorzów Wielkopolski, zespół reprezentujący Polskę podczas Danone Nations Cup, zagra swoje pierwsze 4 mecze przeciwko następującym zespołom: Portugalia, Australia, Arabia Saudyjska, Senegal

 

Już tylko 17 dni do Wielkiego Finału na Stadionie Narodowym w Warszawie! 40 zespołów z całego świata przyjedzie do Polski na 4 dni sportowych emocji (6-9 września). W trakcie turnieju każdy z zespołów rozegra 8 meczów, a swój mecz finałowy już na Stadionie Narodowym w niedzielę, 9 września. Zarówno tytuł zwycięzcy jak i nagroda Fair Play zostaną przyznane przez Zinedine’a Zidane’a, Międzynarodowego Ambasadora turnieju oraz  przedstawicieli firmy Danone.

 

Andrzej Juskowiak, honorowy gość losowania grup komentuje "To wspaniałe, że Danone Nations Cup odbędzie się w tym samym kraju, w którym dopiero co profesjonalni piłkarze rozgrywali mecze mistrzostw Europy 2012. Gra na tym samym boisku, na którym grały ikony europejskiej piłki nożnej, to dla dzieci z pewnością spełnienie marzeń.”

 

Projekt objęły swoim patronatem Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Miasta Stołecznego Warszawa oraz Polska Organizacja Turystyczna. Jak podkreśla Wojciech Kudlik z Ministerstwa Sportu i Turystyki "Wsparliśmy turniej Danone Nations Cup dlatego, że promuje aktywność fizyczną wśród dzieci i zawody sportowe w duchu fair play na poziomie międzynarodowym. Wierzymy w to, że DNC stanowi solidne podstawy do budowania świadomości wśród dzieci, że sport może być jednocześnie zabawą i drogą się do spełniania dziecięcych marzeń o karierze sportowej.”

 

W Polsce w tegorocznej edycji turnieju wzięło udział prawie 3 000 młodych zawodników z 187 drużyn z całego kraju. W Światowym Finale Polska będzie reprezentowana przez zespół OZPN Gorzów Wielkopolski, który podczas dzisiejszej konferencji dowiedział się z kim rozegra swoje pierwsze mecze. Losowanie grup turnieju przeprowadzili:  Wojciech Kudlik – Dyrektor Departamentu Promocji i Rozwoju Sportu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Janusz Samel – zastępca Dyrektora Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Andrzej Juskowiak - były napastnik reprezentacji Polski, Stefan Szczepłek - dziennikarz i publicysta sportowy i Maciej Iwański – komentator sportowy z TVP.

 

Losowanie obserwował trener OZPN Gorzów Wielkopolski Mariusz Janowiak: "Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności na oficjalnym losowaniu w Warszawie, jest to bardzo emocjonalna część turnieju dla dzieci na całym świecie, i oczywiście dla zespołu z Polski. Jest to dla niektórych moment decydujący o losach drużyny w czasie turnieju."

 

Jak mówi Przemek Pohrybieniuk z firmy Danone do Polski przyjedzie 560 dzieci z 5 kontynentów. Dla których oprócz rozgrywek meczowych przewidziano  integrację oraz edukację z zakresu właściwego odżywiania. Młodzi zawodnicy będą mieli również okazję odkryć Warszawę oraz polską kulturę i kuchnię. 9 września na Stadionie Narodowym w Warszawie ich piłkarskie zmagania będzie obserwować kilkadziesiąt tysięcy kibiców oraz wielu  gości międzynarodowych, którzy wspólnie będą przeżywać sportowe emocje.

 

Światowy Finał to również okazja do wspólnej zabawy w Rodzinnej Strefie Rozrywki. Światowy Final DNC to nie tylko emocje piłkarskie, ale również okazja do atrakcyjnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym – Danone oraz Partnerzy turnieju przygotowali wiele atrakcji w Rodzinnej Strefie Rozrywki. Będzie w niej można wziąć udział w konkursach, zdobyć wiedzę z zakresu zdrowego żywienia, dbania o środowisko, a także stworzyć swój „indywidualny” niepowtarzalny jogurt. Na trybunach stadionu również nie zabraknie atrakcji, a w prowadzonych co pół godziny konkursach będzie można wygrać cenne nagrody.

 

Janusz Samel zastępca Dyrektora Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy dodaje "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy gościć DNC w Warszawie. Gwarantuje to miastu międzynarodową promocję
a mieszkańcom okazję do atrakcyjnego spędzenia dnia w gronie rodzinnym. Dzieciom pozwala też doświadczyć emocji sportowych i atmosfery dużej międzynarodowej, wielokulturowej imprezy sportowej.


Danone Nations Cup – Międzynarodowy Puchar Dzieci Danone

Międzynarodowy Puchar Dzieci skierowany jest do chłopców i dziewcząt  w wieku 10-12 lat (U-12). Co roku turniej angażuje ponad 2,5 mln młodych zawodników z 5 kontynentów. 40 najlepszych drużyn, spotyka się na Finale Światowym, aby spełnić swoje marzenia o grze 
z rówieśnikami na profesjonalnym stadionie, zgodnie z zasadami gry Fair Play. Rozgrywki Danone Nations Cup odbywają się pod okiem światowej sławy piłkarza – Zinedine`a Zidane`a, który 9 września będzie obecny na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do stolicy przyjadą najlepsze drużyny z 40 krajów świata wyłonione podczas rozgrywek lokalnych. Polskę reprezentować będzie drużyna OZPN Gorzów Wielkopolski -  najlepsza drużyna Danone Nations Cup Polska 2012. Oprócz piłkarskich emocji turniej ten to także wydarzenie o charakterze rodzinnym, z licznymi atrakcjami przygotowanymi dla najmłodszych kibiców. Zysk ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na pomoc dzieciom w ramach programu "Podziel się Posiłkiem”.

Informacje praktyczne:

Jak zdobyć bilety?

Bilety na Światowy Finał są dostępne na stronach:  www.eventim.pl oraz www.danonenationscup.pl. Cena biletu 10 zł.

Zysk ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na pomoc dzieciom w ramach programu "Podziel się Posiłkiem”.

 

Partnerzy rozgrywek:

Żywiec Zdrój, dostarcza wodę dla wszystkich dzieci i gości.

• Nutricia, będzie obecna w rodzinnej strefie rozrywki na stadionie.

 

Oficjalni Partnerzy:

• Adidas, dostarcza sportowe uniformy dla dzieci, będzie obecny w rodzinnej strefie rozrywki na stadionie.

• Canon, zdjęcia i fotografowie, wyposażenie pracowników, nagrody dla publiczności, będzie obecny w rodzinnej strefie rozrywki na stadionie.

• TVP, partner medialny, komunikacja przed i w trakcie wydarzenia, w tym w produkcji Światowego Finału  i relacji na żywo z finału w TVP Sport w niedzielę 9 września.

 

Oficjalni Sponsorzy:

• Dell, wyposażenie pracowników DNC w sprzęt DELL oraz nagrody dla publiczności.

• Sodexo, catering dla dzieci w trakcie ich pobytu w Polsce.

• Electronic Arts, nagrody dla publiczności i animacje w rodzinnej strefie rozrywki na stadionie.

• Skoda, sprzęt dla personelu  i animacje w rodzinnej strefie rozrywki na stadionie.

• Agora, współpraca medialna, komunikacja przed i w trakcie wydarzenia

 

Patroni Instytucjonalni:

• Ministerstwo Sportu i Turystyki

• Miasto Stołeczne Warszawa

• Polska Organizacja TurystycznaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

24/7 PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »