Technologie » AGD - RTV

A czy Ty wiesz, co robi Twój zwierzak, jak zostaje sam w domu?

A czy Ty wiesz, co robi Twój zwierzak, jak zostaje sam w domu?
Zobacz więcej zdjęć »
Zwierzęta towarzyszą nam od dawna. Wpływają na naszą psychikę, mogą być najlepszym przyjacielem. Jednak zdarza się, że poprzez karierę zaniedbujemy te relację i nie kontrolujemy jego zachowań. Technologia wychodzi temu naprzeciw i ułatwia pogłębianie relacji z pupilem podczas naszej nieobecności.

W życiu codziennym zwierzęta towarzyszą nam od bardzo dawna. Wpływają na naszą psychikę, mogą być najlepszym przyjacielem, a nawet pełnić rolę terapeutyczną. Jednak zdarza się, że poprzez karierę i inne obowiązki zaniedbujemy relację ze swoim czworonogiem i nie kontrolujemy jego zachowań. Technologia wychodzi temu naprzeciw i ułatwia pogłębianie relacji z pupilem podczas naszej nieobecności.

 

Zwierzęta, a nieobecność

Psy i koty mają swój charakter, a właściciel pełni rolę najważniejszego opiekuna w ich życiu, a w późniejszym czasie potrafi przewidzieć ich zachowanie. Poprzez nieobecność opiekuna znacznie pogarsza się komunikacja z jego pupilem, rodzi się niewiedza co się dzieje z nim w ciągu dnia i stres, w jakim stanie będzie dom po powrocie z pracy.

Samotne zwierzę bardzo się nudzi, a pustka jest dla niego nie do wytrzymania. Zdarza się, że w takich sytuacjach po prostu nie wie, co ma ze sobą zrobić i zaczyna rujnować nam mieszkanie. Zachowanie psa pod naszą nieobecność zależy od tego jak dobrze poznał mieszkanie, i jak się w nim czuje.

Podczas pierwszych dni w nowym domu zwierzę bardzo potrzebuje bliskości oraz poczucia bezpieczeństwa. Nie należy jednak uzależniać go od siebie i dać mu pewną wolność oraz możliwość aklimatyzacji w mieszkaniu. Zostawianie swojego czworonoga samego na długo może powodować stres.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają komunikację ze zwierzakiem pod naszą nieobecność. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kamer, które umożliwią kontrolę mieszkania oraz pupila, kiedy nie ma nas w domu.

 

Monitoring zachowań czworonogów

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, a jednym z najlepszych są kamery Mini Pano firmy EZVIZ. Technologie wizyjne, dzięki zastosowaniu dwukierunkowego audio, umożliwiają nie tylko pozyskanie obrazu, ale również komunikację z pupilem. Nowoczesne kamery wyposażone są w bardzo dobrą rozdzielczość, a część z nich posiada również nieograniczone pole widzenia w zakresie 360 stopni. Ponadto, najlepsze rozwiązania wykorzystujące fale podczerwone cechują się doskonałym widzeniem w ciemności, nawet do 7,5 metra.

Dzięki zastosowaniu tych innowacyjnych rozwiązań właściciel mniej stresuje się o mieszkanie pod jego nieobecność. Z drugiej strony, dzięki mówieniu do pupila, zwierzę nie czuje się tak bardzo osamotnione. Do zalet takiego rozwiązania należy również to, że można bardziej poznać swojego czworonoga oraz jego zachowanie kiedy zostaje sam w domu. Późniejsze wnioski wyciągnięte z jego poczynań pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, które zdarzyły się pod naszą nieobecność. Co więcej, niektóre kamery wyposażone są w detektory ruchu, które mogą ostrzegać właściciela, że jego pupil wszedł tam, gdzie nie powinien, dzięki czemu mamy możliwość kontrolowania jego aktywności na odległość.

 

Wbudowane WiFi

Jedną z najważniejszych cech, jaką powinna posiadać kamera jest szybkie i stałe połączenie z siecią WiFi. Na temat wypowiedział się Tomasz Kowalewski, specjalista ds. systemów wizyjnych w firmie EZVIZ:

Bez technologii bardzo trudno jest pogodzić karierę z opieką nad zwierzętami. Zastosowanie systemów wizyjnych w mieszkaniu znacznie usprawnia komunikację z czworonogiem i poprawia jego samopoczucie. Najważniejszym elementem w zdalnej kontroli domu jest jego obrazowanie w czasie rzeczywistym. Sieci WiFi, których częstotliwość wynosi 5 GHz, zapewniają stabilne połączenie. Tego typu cechy posiadają kamery Mini Pano oferowane przez naszą firmę, co więcej, ich konfiguracja odbywa się w kilku prostych krokach. Dodając do tego rozdzielczość trzech megapixeli oraz funkcje panoramiczne 360 lub 180 stopni możliwe jest obrazowanie całej powierzchni mieszkania z bardzo dobrą jakością.

 

Aplikacja w smartfonie

Aplikacja połączona z kamerą jest kluczowym elementem monitorowania zachowań czworonogów pod naszą nieobecność. Innowacyjne rozwiązania obrazują mieszkanie w czasie rzeczywistym, wysyłają powiadomienia dzięki wbudowanej detekcji ruchu oraz umożliwiają ponowne odtworzenie wcześniej nagranych wydarzeń. Dzięki temu możliwy jest stały i stabilny kontakt ze zwierzakiem na odległość.

 

Monitorowanie zwierząt

Zastosowanie systemów wizyjnych do monitorowania zwierząt to szeroki temat. Pomaga w kontrolowaniu ciężarnego czworonoga i umożliwia szybką reakcję na narodziny jego małych. Niekiedy osoby zapracowane wynajmują opiekunów dla zwierząt, a dzięki kamerom możliwe jest sprawdzenie, czy wykonują dobrze swoją pracę. Jednak pośród tych wszystkich możliwości najważniejszym jest, żeby zapewnić zwierzakowi dobre samopoczucie pod naszą nieobecność. Wiele czworonogów cierpi z tego powodu, że właściciel zostawia ich samych, nawet na krótki okres.

Posiadanie psa lub kota w domu to zadanie bardzo wymagające. Zachowanie i charakter pupila kształtuje się od pierwszego dnia w nowym domu. Bardzo ważne jest poświęcenie uwagi swojemu pupilowi oraz jego aklimatyzacja w mieszkaniu, a pod naszą nieobecność zapewnienie mu bezpieczeństwa i kontaktu, w czym pomocny jest nowoczesny monitoring.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Grupa FLPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 7 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »