Technologie » Komputery

ABC DATA rozszerza swoją ofertę o produkty firmy Comarch

ABC DATA rozszerza swoją ofertę o produkty firmy Comarch
Zobacz więcej zdjęć »
Partnerzy firmy ABC Data S.A. stają przed wielką szansą wejścia na dynamicznie rozwijający się rynek programów do zabezpieczania danych. ABC Data, lider rynku dystrybucji IT w Polsce rozpoczął współpracę z firmą Comarch, międzynarodowym integratorem i twórcą innowacyjnych systemów informatycznych.

W połowie listopada br. obie spółki ogłosiły rozpoczęcie współpracy, na mocy której do bogatej oferty sprzętu i oprogramowania firmy ABC DATA została dodana nowa grupa produktów - iBard24, czyli usługa do automatycznego backup’u danych online.  ABC DATA wprowadzając iBard24 do swojej oferty stała się głównym dystrybutorem najpopularniejszej usługi do backupu w Polsce, w której  liczba klientów przekroczyła już 10 000.

iBard24 to nowoczesne narzędzie, zapewniające automatyczny backup w chmurze obliczeniowej Comarch. Dane przechowywane są na zabezpieczonych serwerach i są dostępne z każdego miejsca na świecie. Oprogramowanie iBard24 wykonuje automatyczne kopie bezpieczeństwa zgodnie z harmonogramem stworzonym przez użytkownika. Dzięki wbudowanym modułom za pomocą jednego narzędzia klient otrzymuje dysk internetowy, automatyczny backup (plików, baz danych, zasobów sieciowych), archiwum poczty oraz możliwość zarządzania backup’em całej firmy przez jednego administratora. Jednocześnie dzięki dodatkowym funkcjonalnościom możemy go wykorzystać jako internetowy odtwarzacz własnych plików mp3 i przeglądarkę zdjęć bez konieczności pobierania danych na dysk lokalny. Wszystkie dane, przechowywane w chmurze, można też w prosty i bezpieczny sposób udostępnić swoim znajomym lub współpracownikom.

Jak pokazują badania 38% przedsiębiorców przyznaje się do utraty swoich danych. Wykonywanie kopii bezpieczeństwa jest niezwykle istotne nie tylko w domu, ale przede wszystkim w firmie. Tutaj strata plików wiąże się bezpośrednio z poniesieniem wysokich kosztów. Niestety wciąż znaczna część przedsiębiorców zapomina o regularnym wykonywaniu backup’u. Rozwiązaniem może być narzędzie, które raz skonfigurowane będzie zabezpieczało pliki, bazy danych i pocztę przed przykrymi skutkami nieprzewidzianych sytuacji.

„Na coraz mocniej  konkurującym rynku  IT toczy się walka pomiędzy firmami, w której kluczem do sukcesu jest ścisła współpraca pozwalająca osiągnąć efekt synergii. Systematyczne pozyskiwanie kolejnych klientów, którzy poszerzają naszą ofertę dystrybucyjną to jeden z tych elementów, który pozwala nam zajmować czołowe miejsce na rynku dystrybucji IT. Liczymy także, że dzięki naszej sieci partnerów oraz zaufaniu, jakim firma cieszy się wśród klientów, usługa zaproponowana przez firmę Comarch może stać się w najbliższym czasie powszechnym sposobem na podniesienie poziomu bezpieczeństwa przechowywanych danych”- powiedział Grzegorz Naja - Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Valu+ w ABC Data.

Więcej informacji na temat iBard24 można znaleźć na stronie produktu - www.ibard24.pl.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ABC Data
http://www.abcdata.com.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »