Moda » Odzież

ABC spaceru z niemowlakiem

ABC spaceru z niemowlakiem
Zobacz więcej zdjęć »
Powoli zaczyna się wiosna i coraz więcej dni kusi ciepłymi promieniami słońca. Odczuwamy wtedy silną potrzebę zaczerpnięcia świeżego powietrza, więc chętnie wybieramy się na spacery.

Pamiętajmy jednak, że pora roku zwana przedwiośniem lubi płatać figle. W jednej chwili miłe ciepło i blask słońca może przemienić się w przenikliwy wiatr i zimny deszcz. Jeżeli więc zabieramy na wyprawę niemowlaka, starajmy się chronić go przed kapryśną aurą. Oto lista rzeczy niezbędnych na spacerze z małym dzieckiem.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Odpowiedni ubiór

Zarówno u osoby dorosłej, jak i u malucha, dobrze sprawdza się zasada “na cebulkę”. Ubranka dla niemowląt są przystosowane do tego typu ubierania, więc nietrudno będzie nam stworzyć zestaw odpowiedni do pogody. Pamiętajmy o żelaznej zasadzie: na leżące lub siedzące w wózku dziecko nakładamy jedną warstwę więcej niż na siebie (warstwą jest także kocyk), a na dziecko chodzące warstwę mniej. Zawsze jednak dobrze mieć ze sobą dodatkowy sweterek czy koc, na wypadek, gdyby nagle zrobiło się zimno.

To, czy dziecku nie jest za ciepło lub za chłodno, sprawdzamy, przykładając dłoń do karku malucha. Jeżeli jest spocony i gorący, najlepiej będzie zdjąć jedną warstwę, gdy chłodny - jedną założyć.

Wózek

Jeśli nasze dziecko siedzi już samodzielnie (6-8 miesięcy), spokojnie możemy zamienić głęboki wózek na spacerówkę. Maluchy w tym wieku uwielbiają obserwować otoczenie, więc będzie to dla nich dodatkowa atrakcja. Uważajmy jednak na bardzo wietrzne dni. Wtedy ze spaceru najlepiej zrezygnować, albo założyć na wózek specjalny ochraniacz.

Krem z filtrem

Koniec zimy nie oznacza, że możemy już nie przywiązywać wagi do ochrony cery dziecka. Wręcz przeciwnie, coraz mocniejsze promienie słońca grożą delikatnej skórze malucha, więc dobrze będzie zaopatrzyć się w krem z wysokim filtrem, który nałożymy jeszcze przed wyjściem z domu.

Jeżeli mamy zimny dzień, a dziecko nie chce założyć rękawiczek, wtedy posmarujmy mu kremem również rączki.

Pieluszki

Każda mama zdaje sobie sprawę, że to artykuł absolutnie niezbędny. Wszędzie, o każdej porze. Warto więc i na spacer przygotować zawczasu kilka pieluszek, bo nigdy nie wiadomo, kiedy maluch uraczy nas “niespodzianką”. Pamiętajmy tylko, żeby nie przewijać dziecka na wolnym powietrzu! Znajdźmy zamknięte, osłonięte miejsce o wysokiej temperaturze. Może to być toaleta w sklepie, przychodnia, albo nawet samochód.

Przekąski

Maluch może zgłodnieć w każdej chwili, więc potrzebne nam będą szybkie i łatwe do podania przegryzki. Dla najmłodszych może to być mleko w specjalnym termosiku, dla starszych herbatka, chrupki kukurydziane, kanapka. Do konsumpcji znajdźmy miejsce osłonięte od wiatru.

Zabawka

Wiosną dni bywają czasem zbyt zimne, by zabrać pociechę na plac zabaw. Wtedy dzieciom, które nudzi zwykłe spacerowanie, pozwólmy zabrać ulubioną zabawkę.

Zobacz również ofertę zabawek kreatywnych na Limango

Samochodzik, maskotka, lalka wieziona w wózku przez malucha urozmaici spacer do parku i pozwoli malucha dłużej zatrzymać w wózku.

Autor:Internetowy outlet Limango
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Outlet internetowy Limango
http://limango-outlet.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »