Firma » Biznes

Abris kupuje Apaczkę - lidera rozwiązań logistycznych dla branży e-commerce

Mavason Limited, spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd., 5 października 2020 roku podpisała z funduszem 21 Concordia i założycielami umowę nabycia większościowego pakietu udziałów R2G Polska Sp. z o. o., działającej pod marką Apaczka.

Mavason Limited, spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd., 5 października 2020 roku podpisała z funduszem 21 Concordia i założycielami umowę nabycia większościowego pakietu udziałów R2G Polska Sp. z o. o., działającej pod marką Apaczka - największego dostawcę rozwiązań logistycznych dla e-commerce w Polsce. Transakcja będzie jeszcze podlegać standardowej procedurze zatwierdzenia przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Apaczka jest wiodącym operatorem logistycznym na polskim rynku przesyłek kurierskich. Spółka funkcjonuje jako integrator zajmujący się kompleksową obsługą przesyłek dla sklepów e-commerce, firm z sektora MŚP oraz klientów SOHO (small office/home office).

„Zgodnie z prognozami, obserwowany od dłuższego czasu wzrostowy trend wydatków na e-commerce w Polsce będzie kontynuowany. Dodatkowo, w 2020 roku w wyniku pandemii koronawirusa rynek otrzymał silny bodziec do rozwoju związany z dużym wzrostem zakupów online, co przełożyło się na zwiększenie jego wartości o ponad 35 % rok do roku. Naszym zdaniem Apaczka świetnie wpisuje się w ten globalny trend i widzimy ogromny potencjał dalszego intensywnego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że z doświadczonym zespołem menedżerów R2G uda się zrealizować ambitny plan tej inwestycji zarówno w zakresie wzrostu organicznego, jak i potencjalnych przejęć.” – komentuje Edgar Koleśnik, Partner w Abris Capital Partners.

Inwestując w Apaczkę, Abris wykorzystuje swoje bogate doświadczenie we współpracy z firmami w sektorze kurierskim i logistycznym. Z dużym sukcesem rozwinął między innymi polską Siódemkę oraz rumuńską Urgent Cargus, które zdobyły wiodącą pozycję rynkową adresując rosnące potrzeby klientów w sektorze e-commerce.

Marcin Susmanek, Członek Zarządu R2G Polska Sp. z o. o., dodaje: „Platforma logistyczna apaczka.pl to największy w Polsce portal pozwalający firmom na realizację pełnego wachlarza usług kurierskich i transportowych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym nasi klienci mogą spokojnie zająć się prowadzeniem biznesu wiedząc, że ich przesyłki dotrą na czas do odbiorców. Od ponad 11 lat z sukcesem stosujemy strategię wspierania wszystkich uczestników tego rynku. Generujemy wartość dla firm kurierskich, współpracujących z nami nadawców, a nawet platform e-commerce, przyczyniając się do dynamicznego rozwoju tej branży.”

„Poza kontynuacją dotychczasowej polityki zwiększania udziału i umacniania pozycji lidera na rynku, spółka razem z nowym inwestorem planuje dalszy dynamiczny rozwój poprzez systematyczne wdrażanie nowych rozwiązań dla podmiotów działających w branży e-commerce. Naszym celem jest również dotarcie z ofertą platformy apaczka.pl do nowych segmentów rynku.” – podsumowuje Grzegorz Iwaniuk, współzałożyciel i prezes spółki R2G Polska Sp. z o.o.

„Cieszymy się, że udziałowcy Apaczki pozyskali nowego partnera, z którym będą mogli kontynuować dynamiczny wzrost, i który dzięki swojej obecności w Europie Środkowej pozwoli powielić model biznesowy Apaczki na nowych rynkach.” – dodaje Marek Modecki, Partner Zarządzający grupy 21 Concordia. 

 

Abris Capital Partners

Abris Capital Partners to niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, które inwestują w Europie Środkowej. Swoje środki powierzyło zarządzanym przez nią funduszom wielu międzynarodowych, prestiżowych inwestorów instytucjonalnych (fundacje uniwersyteckie, fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, prywatne fundacje), a aktywa pod zarządem Abris Capital Partners to ponad 1,2 mld euro.

Fundusze Abris od ponad 10 lat inwestują w lokalne firmy średniej wielkości, o zdrowych fundamentach i dużym potencjale rozwoju. Wartość zaangażowania finansowego Abris w takie podmioty to najczęściej 30-70 mln euro, z nastawieniem na zakup większościowego udziału w spółce. Czas zaangażowania w inwestycję wynosi średnio od 3 do 5 lat. Firmy takie korzystają zarówno z wniesionego przez Abris kapitału, jak i z unikalnego doświadczenia jego zespołu w zarządzaniu strategicznym i operacyjnym.

Fundusze Abris zrealizowały w ciągu minionej dekady ponad 26 inwestycji w Polsce i w Europie Środkowej. Wśród spółek, które dynamicznie rozwinęły się pod ich skrzydłami w Polsce, znalazły się m.in. Siódemka, Novago, Masterlease oraz Alumetal. Aktualnie prowadzone projekty inwestycyjne Abris w Polsce to między innymi Graal, Dot2Dot, Velvet Care, WDX, ITP oraz CADM. 

 

 

Apaczka

R2G Polska Sp. z o.o. to właściciel m.in. serwisu apaczka.pl i sprawdzony operator logistyczny działający od ponad 11 lat na rynku e-commerce. Konsekwentnie wspiera firmy w rozwoju ich biznesu, udostępniając profesjonalne narzędzia ułatwiające codzienną logistykę.

Serwisowi apaczka.pl zaufało już ponad 160 tysięcy klientów, głównie firm z branży e-commerce oraz przedsiębiorców z sektora SOHO/SME, którzy nadali blisko 30 milionów przesyłek. Platforma apaczka.pl dostarcza swoim klientom rozwiązania pozwalające na kompleksową obsługę logistyczną, oferując usługi wszystkich największych firm kurierskich działających na rynku polskim. Spółka oferuje także najbardziej zaawansowane narzędzia technologiczne pozwalające na sprawne zarządzanie logistyką w branży e-commerce, m.in. integracje z ponad 50 platformami sklepowymi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SPECTATOR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »