Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Acatar Control: Katar katarowi nierówny

Acatar Control: Katar katarowi nierówny
Zobacz więcej zdjęć »
Chociaż katar spowodowany wirusami i katar alergiczny mogą z początku wyglądać podobnie, ich podłoże jest zupełnie inne, dlatego też należy podjąć inne leczenie. Z początku, jeden i drugi zaczyna się od pojawienia się wydzieliny z nosa i trudności w oddychaniu. Znacznie się jednak od siebie różnią.

Chociaż katar spowodowany wirusami i katar alergiczny mogą z początku wyglądać podobnie, ich podłoże jest zupełnie inne, dlatego też należy podjąć inne leczenie.
Z początku, jeden i drugi zaczyna się od pojawienia się wydzieliny z nosa, trudności
w oddychaniu i kichania. Szczególnie trudno jest odróżnić katar sienny
od przeziębienia, jeśli alergia ujawnia się po raz pierwszy i nie wiemy jak nasz organizm na nią reaguje. Jest jednak kilka objawów, które możemy zaobserwować, aby ustalić czy nieżyt nosa wynika z alergii czy przeziębienia.

Katar w przebiegu infekcji a katar alergiczny

Katar w przebiegu infekcji rozwija się stopniowo i trwa zdecydowanie krócej, zazwyczaj od 3-14 dni. Może mu towarzyszyć także gorączka i występuje zazwyczaj jesienią i zimą. Wyciek z nosa, podczas tego typu kataru jest gęsty i nieprzezroczysty. W trakcie przeziębienia może pojawić się łzawienie, ale zazwyczaj bez dodatkowych objawów ze strony oczu. Katarowi infekcyjnemu mogą towarzyszyć również ból i zaczerwienienie gardła.

Inaczej jest przy sezonowym, alergicznym nieżycie nosa zwanym katarem siennym. Pojawia się on nagle i zazwyczaj przebiega bez podwyższonej temperatury. Powtarza się przeważnie o tej samej porze roku, najczęściej wiosną i jesienią, chyba że jest
to alergia na sierść. Przy katarze alergicznym wyciek z nosa jest bardziej wodnisty
i przezroczysty. Oczy są zaczerwienione i opuchnięte. Występuje świąd. Trwa zazwyczaj zdecydowanie dłużej niż 14 dni.

Rozwiązanie na katar

Acatar Control Spray na katar to szybki, i zapewniający długotrwały1 efekt lek na ostry nieżyt nosa, który zawiera sprawdzoną substancję czynną – oksymetazolinę, będącą nowocześniejszą pochodną ksylometazoliny.

Zawarta  w produkcie Acatar Control Oksymetazolina pierwsze efekty daje już po 25 sekundach i przynosi ulgę nawet do 12 godzin.2

Korzyści oksymetazoliny:

·         Działa już po 25 sekundach; 2

·         Ulga trwa nawet do 12 godzin.2

Acatar Control to rozwiązanie dla osób szukających szybkiego i przynoszącego długotrwałe efekty sposobu na zwalczanie kataru.

1, 2, 3 … Weź oddech!

________________________________________________________________

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych
i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

CENA: OK. 13,7 ZŁ 3

POJEMNOŚĆ: 15 ML (ok. 300 dawek)

DO STOSOWANIA JUŻ PO 6. ROKU ŻYCIA

 

 

  

 

 

 

1.     Albrecht P. Czy i jak leczyć objawowo zakażenia dróg oddechowych. Medycyna Rodzinna 2004; 6:268-277.

2.     ChPL leku Acatar Control, dotyczący początku działania już po 25 sekundach i utrzymywaniu się efektu nawet do 12 godzin.

3.     Pharma Expert, średnia cena detaliczna brutto w Polsce, w okresie I-VII.2017

_________________________________________________________________________________________________________________

Acatar Control. Oxymetazolini hydrochloridum 0,5 mg/ml (0,05%), aerozol do nosa, roztwór. Wskazania: obrzęk błon śluzowych występujący w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleni błony śluzowej nosa, naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych, zapaleniu trąbki słuchowej, zapaleniu ucha środkowego. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Suche zapalenie błony śluzowej nosa (rhinitis sicca).Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o., 50-507 Wrocław, ul. Ziębicka 40.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ajanczylik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »