Motoryzacja » Moto Serwis

ADVAN NEOVA AD08 – szybkość stała się jeszcze szybsza

ADVAN NEOVA AD08 – szybkość stała się jeszcze szybsza
Zobacz więcej zdjęć »
Opona ADVAN NEOVA AD08 japońskiej Yokohamy została zaprojektowana tak, aby być najszybszą oponą drogową na świecie. Oprócz sportowego charakteru, posiada ona także efektowną rzeźbę bieżnika, doskonale uzupełniającą atuty samochodu.

ADVAN NEOVA AD08 narodziła się na torze wyścigowym po to, aby zapewniać kierowcom bezkompromisową jazdę po ulicy. Opona ta jest doceniana przez najbardziej wymagających kierowców samochodów sportowych oraz wyścigowych. Do jej największych zalet należą: doskonała przyczepność na suchej nawierzchni, niskie zużycie bieżnika oraz zachowanie właściwości opony ulicznej na mokrej i suchej nawierzchni.

W produkcji ADVAN NEOVA AD08 zastosowano:
• Związek mikrokrzemionki z węglem o dużej gęstości, który zapewnia przyczepność na mokrej i suchej jezdni oraz niskie zużycie bieżnika.
• Stalowe wzmocnienia boczne, które pomagają ograniczyć boczne ugięcia opony podczas szybkiego wchodzenia w zakręt i dzięki temu zapewniają doskonałą kontrolę nad oponą.
• Szybko reagujące bliźniacze żebra Reflex, które wzmacniają stabilności prowadzenia i odpowiadają za błyskawiczną reakcję układu kierowniczego podczas szybkiej jazdy. Ściany zewnętrzne żebra zostały zaokrąglone tak, aby jeszcze bardziej zredukować nierównomierne zużycie bieżnika.
• Bark monoblokowy wyposażony w kanały HydroARC. Bark monoblokowy gwarantuje doskonałą przyczepność oraz stabilność boczną podczas szybkiego wchodzenia w zakręty. Znajdujące się nam nim kanały HydroARC odpowiadają natomiast za utrzymanie przyczepności na mokrej nawierzchni.
• Technologię Groove-in-Groove (rowek w rowku). Małe nacięcia w rowkach opony pomagają równomiernie rozłożyć obciążenia wynikające z naprężeń, aby dodatkowo zminimalizować nierównomierne zużycie opony.

Opona ADVAN Neova AD08 została opracowana z zastosowaniem specjalnej mieszanki dla opon wysokich osiągów, która staje się krucha w niskich temperaturach. W celu utrzymania charakterystyki opony w zakresie osiągów i zapobieżenia jej uszkodzeniom, opony ADVAN Neova AD08 muszą być przechowywane oraz używane w temperaturach powyżej -10°C.

Opony ADVAN NEOVA AD08 są dostępne w rozmiarach od 195/55R15 do 255/30R19.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://www.yokohama-online.pl/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »