Motoryzacja » Moto Serwis

ADVAN Sport V105 doceniona przez brytyjski magazyn „Evo”

ADVAN Sport V105 doceniona przez brytyjski magazyn „Evo”
Zobacz więcej zdjęć »
Opona ADVAN Sport V105 – tegoroczna nowość japońskiej marki YOKOHAMA – zajęła drugie miejsce w teście brytyjskiego magazynu „Evo”. YOKOHAMA nie miała sobie równych w kategorii parametrów sprawdzanych na mokrej nawierzchni.

To kolejny, po testach Rezulteo i francuskiego magazynu „Motorsport", doskonały wynik japońskiego producenta opon premium w kompleksowym teście opon.


ADVAN Sport V105 to wprowadzona na rynek w 2013 r. flagowa opona marki YOKOHAMA dla samochodów o wysokich osiągach, która zastąpiła model V103. Nowa opona, stosowana fabrycznie m.in. w Mercedesach SLK i CLS, zaprojektowana została w oparciu o wieloletnie doświadczenie japońskiej marki, zdobyte dzięki zaangażowaniu w sporty motorowe. Zastosowane w produkcji rozwiązania technologiczne gwarantują stabilne prowadzenie aut sportowych o dużej mocy. Potwierdzają to wyniki tegorocznego testu brytyjskiego magazynu „Evo", w którym model ADVAN Sport V105 okazał się bezkonkurencyjny w porównaniach sprawdzających osiągi na mokrej nawierzchni, uzyskując najlepsze czasy okrążeń i najkrótsze drogi hamowania.


W ostatecznym podsumowaniu ADVAN Sport V105 zajęła drugie miejsce, ze stratą zaledwie 0,7 punktu procentowego do zwycięzcy.


„Cieszymy się, że testerzy i redaktorzy «Evo» docenili możliwości ADVAN Sport V105" - mówi Tomoyuki Shibano, Prezes ITR S.A. firmy będącej oficjalnym dystrybutorem opon YOKOHAMA w Polsce. „Opona zapewnia stabilne prowadzenie podczas jazdy z dużą prędkością, zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni, co czyni ją doskonałym wyborem nie tylko dla brytyjskich kierowców".


Przeprowadzany corocznie przez magazyn „Evo" test jest jednym z najważniejszych na rynku, m.in. ze względu na swoją kompleksowość. Obejmuje on testowanie opon w różnych warunkach, a wyniki ustalane są zarówno w oparciu o doświadczenia empiryczne, jak i subiektywne odczucia testujących. Podczas tegorocznego testu porównano opony ośmiu producentów w kategoriach takich jak hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni, sterowalność, czasy okrążeń i subiektywne odczucia prowadzącego.Testowanym rozmiarem był 225/40x18, a wykorzystanym samochodem Mercedes klasy A. Testy przeprowadzono na torze we francuskim Mireval.


Więcej szczegółów dotyczących testu „Evo" można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej magazynu:


http://www.evo.co.uk/features/features/290650/performance_tyres_2013_tyre_test.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »