Dom » Budownictwo

ADVAN Sport V105 doceniona przez brytyjski magazyn „Evo”

ADVAN Sport V105 doceniona przez brytyjski magazyn „Evo”
Zobacz więcej zdjęć »
Opona ADVAN Sport V105 – flagowy model marki YOKOHAMA do samochodów osobowych o dużej mocy – została wyróżniona w kompleksowym teście brytyjskiego magazynu „Evo”. Opona uzyskała najwyższą notę w klasyfikacji okrążeń na czas na suchej nawierzchni. W ostatecznym podsumowaniu zajęła drugą pozycję.
Test opon, przeprowadzany rokrocznie przez magazyn „Evo”, jest jednym z najważniejszych na rynku ze względu na swoją kompleksowość. Polega na sprawdzaniu ogumienia w różnych warunkach i uwzględnianiu zarówno wyników empirycznych, jak i subiektywnych odczuć testujących. Tegoroczna edycja testu odbyła się we Włoszech, gdzie porównywano ogumienie dziesięciu producentów w kategoriach takich jak jak hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni, sterowalność, czasy okrążeń czy aquaplaning. Do testu wykorzystano samochód VW Golf GTI i opony w rozmiarze 225/40 R18. Dla zapewnienia maksymalnej precyzji ocen, warunki jazdy sprawdzano na różnych nawierzchniach na dwóch różnych torach – należącym do Pireli Viazzola oraz Circuito Tazio Nucolari.

Testowana opona YOKOHAMY − ADVAN Sport V105 − to model przeznaczony do samochodów o wysokich osiągach. Został zaprojektowany w oparciu o wieloletnie doświadczenie japońskiej marki, zdobyte dzięki zaangażowaniu w sporty motorowe. Potwierdzają to wyniki i wysoka pozycja w tegorocznym teście. W porównaniach na suchej nawierzchni model Advan Sport V105 uzyskała najkrótszy czas okrążenia i najwyższe noty subiektywnych opinii testujących, doceniających komfortowe prowadzenie w warunkach szybkiej jazdy na zakrętach. Opona znalazła się w pierwszej trójce najlepszych modeli we wszystkich kategoriach jazdy na mokrej nawierzchni, takich jak sterowalność, przyczepność na mokrej nawierzchni czy aquaplanning. W ostatecznym podsumowaniu ADVAN Sport V105 zajęła drugie miejsce z łączną punktacją 96,2 procent w stosunku do 96,3 procent zwycięskiego modelu.

 „Zastosowane w produkcji Advan Sport V105 rozwiązania technologiczne, takie jak ulepszona konstrukcja, czy technologia «Matrix Body-Ply Structure» zapewniają komfortowe prowadzenie dzięki udoskonaleniu właściwości jezdnych na suchej i mokrej nawierzchni, skróceniu drogi hamowania oraz wyciszeniu poziomu szumów zewnętrznych − stąd bardzo dobre osiągi i stabilność prowadzenia podczas jazdy z dużą prędkością” − mówi Artur Posłuszny z ITR CEE, będącej dystrybutorem opon YOKOHAMA w Polsce. „Wysoka ocena w «Evo» jest dla YOKOKHAMY wyróżnieniem i zachętą do dalszej pracy nad technologiami zapewniającymi maksymalne osiągi”.

Wyróżniony model został doceniony także przez czołowych producentów smochodów na świecie. Advan Sport V105 wybrano na oryginalne wyposażenie pojazdów takich jak Porsche, Audi i Mercedes-AMG. Opona dostępna jest w szerokiej gamie rozmiarów od 16 do 20 cali.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »