Motoryzacja » Moto Serwis

ADVAN Sport V105 zwycięzcą testu opon sportowych

ADVAN Sport V105 zwycięzcą testu opon sportowych
Zobacz więcej zdjęć »
Flagowy produkt YOKOHAMY, nowa opona sportowa przeznaczona dla aut z grupy premium, okazała się absolutnie bezkonkurencyjna w najnowszym teście opon sportowych. ADVAN Sport V105 została oceniona przez ekspertów Rezulteo oraz „Le Magazine de L’Automobile Sportive” jako najlepsza.

W najnowszym wydaniu francuskiego magazynu motoryzacyjnego „Le Magazine de L'Automobile Sportive", opublikowano wyniki testu opon sportowych. Zdecydowanym zwycięzcą została japońska YOKOHAMA ADVAN Sport V105. Testowanie obejmowało: hamowanie, szybkość przejazdu jednego okrążenia, zużycie oraz subiektywne odczucia testujących, którzy oceniali precyzję jazdy, przyczepność i wyważenie opon. ADVAN Sport V105 zwyciężył między innymi z takimi oponami jak Michelin Pilot Sport 3, czy Goodyear Eagle F1 asymmetric.
Testy, w których wzięło udział 10 opon sportowych czołowych producentów na świecie, zostały przeprowadzone przez francuski magazyn motoryzacyjny we współpracy z Rezulteo, niezależną, międzynarodową firmą specjalizującą się w porównywaniu opon oraz prowadzeniu testów ogumienia. Na tor testowy wybrano Magny-Cours, który jeszcze kilka lat temu regularnie gościł najlepszych kierowców świata w ramach wyścigów Formuły 1. Aby zagwarantować wiarygodne i obiektywne wyniki, opony biorące udział w teście zostały zakupione w sprzedaży otwartej.
ADVAN Sport V105 zwyciężył w trzech z czterech kategorii, co uczyniło go niekwestionowanym liderem zestawienia francuskiego magazynu. W poniższej tabeli widnieją miejsca zajmowane przez poszczególne opony w ramach każdej z testowanych kategorii.
ADVAN Sport V105 to opona zaprojektowana specjalnie dla pojazdów klasy premium oraz samochodów wyczynowych. Stanowi owoc wielomiesięcznych prac międzynarodowej grupy inżynierów i często jest określana jako produkt przełomowy zarówno dla marki YOKOHAMA, jak i całego rynku opon premium. „Efektem zaangażowania włożonego w prace nad rozwojem technologii użytej w ADVAN Sport V105, jest produkt doskonale łączący komfort jazdy i sportowy charakter" - tłumaczy Artur Posłuszny, menedżer w ITR S.A., firmie będącej oficjalnym dystrybutorem opon marki YOKOHAMA w Polsce. „Podobnie jak inne opony z serii ADVAN, również ten model charakteryzuje się doskonałą przyczepnością na mokrej nawierzchni i niskim oporem toczenia, co przyczynia się do zmniejszonego zużycia paliwa" dodaje Posłuszny.
Część rozmiarów ADVAN Sport V105 została wykonana z wykorzystaniem autorskiej proekologicznej technologii YOKOHAMY - BluEarth. Niski poziom szumów i solidna konstrukcja Matrix Body-Ply to kolejne z szeregu zalet flagowego produktu japońskiego producenta. Jakość opony potwierdza fakt, że stanowi ona pierwsze wyposażenie kilku modeli Mercedesa, m.in. Mercedesa SLK i CLS.
Zapraszamy na www.yokohama-online.pl oraz www.facebook.com/yokohamapolska.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »