Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Afrykańskie Bębny w Centrum Janki

Afrykańskie Bębny w Centrum Janki
Zobacz więcej zdjęć »
W sobotę 25 lutego 2012 r. w Centrum Janki odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Warsztaty twórczego rozwoju”. Podczas zajęć kilkudziesięciu małych artystów miało niepowtarzalną okazję by zapoznać się z techniką gry na bębnach afrykańskich.

Podczas muzycznych „Warsztatów twórczego rozwoju" dzieci nauczyły się podstawowych technik gry, zagrywek i uderzeń na bębnach oraz poznały ciekawostki dotyczące ich budowy i historii. Warsztaty poprowadzili instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Raszynie pod kierunkiem Szymona Wróblewskiego. Po części teoretycznej nastąpił wielki finał czyli bębniarskie „jam session" dla maluchów. „Ku naszemu zaskoczeniu gra na bębnach cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale także wśród rodziców, którzy bawili się razem ze swoimi pociechami" - mówi Szymon Wróblewski, instruktor gry na bębnach.

W sumie w warsztatach wzięło udział ponad 70 małych muzyków. Kolejne, tym razem teatralne „Warsztaty twórczego rozwoju" odbędą się już 31 marca i będą prowadzone także przez Gminny Ośrodek Kultury w Raszynie. Udział w Warsztatach jest bezpłatny.
Dodatkowe informacje: www.facebook.com/warsztatytworczegorozwoju.

Projekt „Warsztaty twórczego rozwoju" to cykl zajęć edukacyjnych prowadzonych w Centrum Janki, podczas których dzieci poszerzają swoje zainteresowania w ramach różnych dziedzin sztuki. Celem zajęć jest wydobycie naturalnej, indywidualnej wrażliwość drzemiącej w każdym dziecku. W trakcie spotkań rodzice mogą zasięgać opinii instruktorów na temat zdolności swoich dzieci oraz właściwych sposobów stymulacji ich rozwoju. Program obejmuje zajęcia dla dzieci od 3-go roku życia. W warsztatach mogą brać udział również rodzice. Zajęcia są bezpłatne.

Patronat medialny nad „Warsztatami twórczego rozwoju" w 2012 roku objęli: Czasdzieci.pl, Galeriehandlowe.pl, Pogodzinach.pl, Tygodnik Passa, Radio Bajka.

Opiekę merytoryczną nad „Warsztatami twórczego rozwoju" w 2012 roku sprawują: Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury w Raszynie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »