Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Agoda.com prezentuje hotele w Nowej Zelandii w specjalnej ofercie dla kinomanów

Agoda.com prezentuje hotele w Nowej Zelandii w specjalnej ofercie dla kinomanów
Zobacz więcej zdjęć »
Agoda.com, jeden z wiodących serwisów rezerwacji hoteli online, cześć notowanej na Nasdaq Priceline Group (Nasdaq: PCLN), mając na uwadze rosnące zainteresowanie podróżami do Nowej Zelandii, zaprezentowała specjalne oferty hoteli w najbardziej malowniczych zakątkach tego kraju.

Do rosnącej w ostatnich latach popularności Nowej Zelandii na rynku turystycznym bez wątpienia przyczynił się przemysł kinowy. Jeszcze dziesięć lat temu ten wyspiarski kraj cieszył się raczej niewielkim zainteresowaniem turystów. Wszystko zmieniło się po premierze filmu „Drużyna pierścienia" z 2001 roku, który z miejsca stał się filmem kultowym i bijącym rekordy oglądalności na całym świecie. Także dwie kolejne ekranizacje serii Tolkiena („Dwie wieże" i „Powrót króla") odniosły ogromny sukces. W sumie wszystkie trzy superprodukcje zarobiły niemal 3 miliardy dolarów i zgarnęły aż 17 Oskarów, w tym statuetkę dla najlepszego filmu („Powrót króla").

Wtedy właśnie nastąpił zwrot akcji. Nową Zelandię zaczęli masowo odwiedzać nie tylko fani serii „Władca pierścieni", którzy chcieli na własne oczy zobaczyć plenery znane z ekranu, lecz także liczne ekipy filmowe, chcące wykorzystać nowozelandzkie krajobrazy w swoich produkcjach. Mieli z czego wybierać: od przepięknych plaż półwyspu Coromandel, przez soczyście zielone pastwiska, po masyw lodowca Fox. Wkrótce w Nowej Zelandii nakręcono, w całości lub częściowo, takie hollywoodzkie hity jak „Ostatni samuraj", „Niewidzialny", „Opowieści z Narnii", „Avatar" czy „X-Men Geneza: Wolverine".

Dzięki coraz większemu zainteresowaniu filmowców w Nowej Zelandii powstało i rozwinęło się wiele firm mających zaspokoić rosnący popyt na usługi w branży filmowej. Weta Digital i Weta Workshop, gdzie powstała większość efektów specjalnych do „Władcy pierścieni" były wręcz rozchwytywane, a zamówienia składano z kilkuletnim wyprzedzeniem.

Filmowy boom na Nową Zelandię trwa do dziś. Już 28 grudnia w Polsce odbędzie się długo oczekiwana premiera filmu „Hobbit", który z pewnością ściągnie do Nowej Zelandii całe rzesze fanów kinematografii. Branża turystyczna już od dawna szykuje się na przyjęcie nowych gości, którzy dzięki magii srebrnego ekranu docenili piękno tego odległego kraju.

Na szczęście Nowa Zelandia nie stała się gigantycznym planem filmowym zarezerwowanym wyłącznie dla hollywoodzkich gwiazd i reżyserów. Teraz każdy może odwiedzić ten piękny kraj i zobaczyć z bliska wszystkie atrakcje serwowane na ekranach kin. Poniżej przedstawiamy listę hoteli zlokalizowanych w pobliżu najciekawszych i najbardziej popularnych miejsc w Nowej Zelandii. Już dziś sprawdź specjalną ofertę Agody!

Odwiedź naszą stronę www.agoda.pl i znajdź wyjątkowe oferty hoteli na całym świecie. Znajdziesz nas też na Facebook: www.facebook.com/agoda oraz Google+: www.plus.google.com/+agoda 

Auckland

Skycity Hotel, 4.5*

Zatrzymaj się tu na co najmniej 3 noce, a otrzymasz 15% zniżki na noc. Oferta ważna do 31 grudnia 2013.

Rendezvous Grand Auckland, 4.5*

Zatrzymaj się tu na co najmniej 3 noce, a otrzymasz 20% zniżki na noc. Oferta ważna do 31 marca 2015.

Rydges Auckland, 4.5*

Zatrzymaj się tu na co najmniej 5 noce, a otrzymasz 25% zniżki na noc. Oferta ważna do 31 lipca 2013.

Rotorua

Rydges Hotel Rotorua, 4*

Zatrzymaj się tu na co najmniej 2 noce, a otrzymasz 20% zniżki na noc. Oferta ważna do 31 grudnia 2014.

Wellington

Travelodge Wellington Hotel, 4*

20% zniżki od każdej nocy. Oferta obowiązuje do 30 stycznia 2013.

CQ Quality Hotel Wellington, 4.5*

15% zniżki od każdej nocy. Oferta obowiązuje do 28 lutego 2013

Rydges Wellington, 4*

Zatrzymaj się tu na co najmniej 2 noce, a otrzymasz 18% zniżki na noc. Oferta ważna do 31 stycznia 2013.

Queenstown

Rydges Lakeland Resort Queenstown, 3.5*

Zatrzymaj się tu na co najmniej 2 noce, a otrzymasz 18% zniżki na noc. Oferta ważna do 31 stycznia 2013.

Quality Inn Hurleys of Queenstown, 4.5*

20% zniżki przy rezerwacji co najmniej 2 nocy z minimum 30-dniowym wyprzedzeniem. Oferta ważna do 31 grudnia 2014.

Millbrook Resort, 5*

Zatrzymaj się tu na co najmniej 2 noce, a otrzymasz 20% zniżki na noc. Oferta ważna do 31 marca 2013.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agoda.pl - rezerwacje hoteli online
http://www.agoda.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »