Gospodarka » Przemysł

Agregaty prądotwórcze jako źródło zasilania

Agregaty prądotwórcze jako źródło zasilania
Zobacz więcej zdjęć »
Coraz częściej w radiu, w telewizji czy w prasie znajdujemy informacje o awarii sieci energetycznej. Szczególnie problem awarii jest aktualny zimą. Agregat prądotwórczy to narzędzie, które pozwoli się zabezpieczyć w przypadku wystąpienia takich okoliczności.

Agregaty prądotwórcze to urządzenia, które są w stanie zapewnić dostęp do energii elektrycznej w sytuacji awarii lub braku zasilania z sieci zewnętrznej. Dobiera się je tak, aby mogły zasilać wszystkie lub tylko wybrane urządzenia w danym fragmencie sieci, dlatego parametry agregatu należy zawsze oceniać w kontekście potrzeb konkretnych użytkowników.

Agregat prądotwórczy to zestaw z silnikiem spalinowym napędzającym prądnicę prądu zmiennego. Zależnie od mocy takiego agregatu, stosowane są silniki benzynowe dwu- lub czterosuwowe, a w większych urządzeniach również wysokoprężne. Prądnica może wytwarzać prąd jednofazowy o nominalnych parametrach 230 V 50 Hz, albo trójfazowy 3 × 400 V 50 Hz. 

Moc agregatu prądotwórczego powinna przewyższać łączne zapotrzebowanie mocy odbiorników powiększone o odpowiednie zapotrzebowanie urządzeń na rozruch.

Aby dobrać agregat prądotwórczy musimy znać zapotrzebowanie na moc naszych odbiorników i to, czy wykorzystują one moc jednofazowy czy trójfazowy. Dodatkowo, powinniśmy wiedzieć, do jakich celów i w jakich okolicznościach będziemy wykorzystywać nasz agregat. Jeśli dobierzemy w sposób odpowiedni dane techniczne agregatu, na pewno będzie on nam służył niezawodnie przez wiele lat. 

Przy wyborze agregatu dla rozwiązań biznesowych warto jest skonsultować się z profesjonalną firmę. Często lepszym rozwiązaniem jest wynajem urządzenia niż jego zakup. Profesjonalne doradztwo i pomoc związaną z agregatami można znaeżć na stronie www.fabryka-pradu.pl . Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Fabryka Prądu
http://fabryka-pradu.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 117310 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )