Gospodarka » Przemysł

Air Products zorganizowało wystawę „Duch innowacji” prezentującą osiągnięcia ponad dwudziestu lat dz

Air Products zorganizowało wystawę „Duch innowacji” prezentującą osiągnięcia ponad dwudziestu lat dz
Zobacz więcej zdjęć »
Air Products zorganizowało wystawę prezentującą osiągnięcia działań firmy w zakresie badań i rozwoju

Warszawa, 8 lutego 2012 r. – Firma Air Products, największy dostawca gazów technicznych w Polsce, zorganizowała w dniach 1-3 lutego 2012 roku w siedzibie Europejskiej Grupy Technologicznej (European Technology Group) Air Products w Basingstoke w Wielkiej Brytanii wystawę prezentującą osiągnięcia ponad 20 lat działań firmy w zakresie opracowywania innowacji. Wydarzenie było okazją do podkreślenia celowości inwestycji w badania i rozwój, a także wyeksponowania współpracy wielu podmiotów przy projektach badawczych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Gośćmi wystawy „Duch innowacji” byli studenci kierunków ścisłych, partnerzy projektów badawczo-rozwojowych z całej Europy oraz klienci Air Products. Na wystawie można było zobaczyć najważniejsze oraz nagradzane projekty opracowane przez Europejską Grupę Technologiczną Air Products. Zaprezentowano osiągnięcia ośrodka od jego otwarcia w 1991 r. do

chwili obecnej oraz ich wpływ na rozwój wielu sektorów przemysłu na świecie. Dwa prezentowane eksponaty Air Products – technologia oczyszczania gazów wysokiej czystości BIP® oraz butla Integra® wraz z towarzyszącą jej ofertą gazów spawalniczych Maxx®, uzyskały prestiżową brytyjską nagrodę Queen’s Awards for Enterprise: Innovation, odpowiednio w 2004 i 2007 roku.

 

Wiele opracowanych przez firmę Air Products innowacji znalazło komercyjne zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. W ostatnich dekadach technologie kriogeniczne są wykorzystywane na szeroką skalę w niemal wszystkich zastosowaniach wymagających bardzo niskich temperatur - od systemów mrożenia żywności po rozwiązania kontroli emisji. Z kolei gazy techniczne w butlach oraz wiązki butli wykorzystywane są na różne sposoby – począwszy od prac budowlanych na dnie morza przez analizy laboratoryjne, aż po spawalnictwo.

 

„Niektórzy spośród najzdolniejszych naukowców i inżynierów Air Products pracują w ośrodku Europejskiej Grupy Technologicznej w Basingstoke, gdzie przy współpracy z partnerami z instytucji naukowych i przemysłu poszukują rozwiązań, które odpowiadałyby na globalne wyzwania z zakresu technologii i inżynierii. Wystawa ta została zorganizowana w celu przedstawienia olbrzymiego znaczenia innowacji i ich szerokiego zastosowania, a także aby zaprezentować wiodące na rynku produkty, które są bezpośrednio związane z marką Air Products. Celebrowanie osiągnięć w tym zakresie pomaga wspierać dalsze działania badawcze oraz rozwój naszego biznesu” – powiedział John Marsland, wiceprezes i dyrektor generalny ds. rynku gazów technicznych na świecie, Air Products. „Wystawa prezentuje także naszą strategię biznesową, której celem jest dalsze inwestowanie w kluczowe działania, aby wzmacniać naszą pozycję, jako wiodącego dostawcy gazów technicznych”.

 

Na wystawie można było obejrzeć następujące innowacyjne               rozwiązania Air Products:

 

·         Tunele zamrażalnicze wykorzystujące ciekły azot do szybkiego mrożenia produktów żywnościowych, podnoszące jakość mrożonej żywności poprzez zatrzymanie wilgoci oraz poprawę jej smaku, konsystencji i wyglądu.

·       Kriogeniczna technologia kontroli emisji zmierzająca do wychwytywania lotnych związków organicznych i innych szkodliwych substancji z wyeksploatowanych lodówek i zamrażarek.

·         Innowacyjna butla Integra®, która jest lżejsza oraz łatwiejsza i bezpieczniejsza w użyciu od wcześniej stosowanych butli wraz z gamą gazów spawalniczych Maxx®. Pomagają one spawaczom poprawiać wydajność, efektywność i jakość spawania oraz zwiększają komfort pracy.

·         Butle z gazami do pakowania żywności Freshline®, które są wykorzystywane do przechowywania produktów w atmosferze modyfikowanej. Przedłużają one przydatność różnych produktów do spożycia, dzięki czemu żywność zachowuje świeżość i pożądaną jakość.

Air Products (NYSE: APD) dostarcza gazy atmosferyczne, procesowe i specjalne, nowoczesne tworzywa, osprzęt i technologie. Od ponad 70 lat rozwiązania firmy pozwalają klientom zwiększać produktywność, zmniejszać zużycie energii oraz działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ponad 18 tysięcy pracowników Air Products w ponad 40 krajach dostarcza innowacyjne rozwiązania: półprzewodniki, wodór wykorzystywany w rafineriach, procesy gazyfikacji węgla, skraplanie gazu ziemnego oraz zaawansowane powłoki i kleje. Korzystają z nich  klienci z sektorów energetycznego, ochrony środowiska oraz prowadzący działalność na rozwijających się rynkach. W roku fiskalnym 2011 przychody ze sprzedaży Air Products wyniosły 10,1 miliarda dolarów amerykańskich.

 

Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma Air Products, która jest obecna w Polsce od 18 lat, konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 roku Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem: www.airproducts.com.

 

Kontakt dla mediów:

 

Dorota Grzegorczyk

Communications & PR Manager

Air Products Sp. z o.o.

tel. +48 22 440 32 00

e-mail: GRZEGOD@airproducts.com

 

Jarosław Soroczyński

Questia Sp. z o.o. sp. k.

Communications Management Consultants

tel. +48 22 623 07 00

e-mail: jsoroczynski@questiapr.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ahadrych

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »