Dom » Budownictwo

Akcesoria dachowe - Blachy Pruszyński

Akcesoria dachowe - Blachy Pruszyński
Zobacz więcej zdjęć »
Konstrukcja, blachodachówka, okna połaciowe, rynny… Co jeszcze jest potrzebne do wykończenia dachu? Blachodachówki sprzedają się bardzo dobrze na polskim rynku budowlanym. Niska cena oraz coraz lepsza jakość idą w parze z nowoczesnym i innowacyjnym trendem we wzornictwie.

Aby dach pozostał szczelny przez długie lata oraz elegancko się prezentował, należy pamiętać, że składa się nie tylko z pokrycia. Co oprócz arkuszy blachy powinniśmy zapewnić dekarzowi?

 Arkusze blachodachówki to nie wszystko – należy odpowiednio dobrać akcesoria, które są niezbędne do prawidłowego montażu. Zapewni nam to trwałe i bezpieczne pokrycie na lata. Aby nie spotkać się z przykrymi niespodziankami, zalecane jest zaopatrzenie się u tego samego producenta, u którego zamówiło się blachodachówkę. Mamy wtedy pewność, że poszczególne elementy będą pasować do siebie jakościowo i kolorystycznie, co będzie stanowiło swego rodzaju „zestaw” pokrycia dachowego. Spis akcesoriów potrzebnych do stworzenia odpowiedniego pokrycia powinien być wyszczególniony w projekcie domu. Możemy również zapytać w hurtowni, które elementy proponuje producent, a decyzję skonsultować z dekarzem.

 

Co należy kupić?

Akcesoria dachowe to obróbki blacharskie tj. gąsiory, wiatrownice, pasy nadrynnowe i podrynnowe, rynny koszowe oraz elementy wentylacyjne, czyli kominki wentylacyjne i wywietrzniki. Aby uszczelnić miejsca połączeń, a równocześnie nie blokować cyrkulacji powietrza pod pokryciem, warto zastosować taśmy kalenicowe i kominowe. Należy także pamiętać o uszczelnieniu newralgicznych miejsc, a więc miejsc połączeń wszystkich obróbek. Firma Blachy Pruszyński proponuje uszczelki, które idealnie dopasowują się do profilu blachodachówki. Nie zapominajmy o elementach mocujących. Producenci oferują wkręty samowiercące, które są dedykowane do blachodachówki powlekanej. Jeśli posiadamy blachodachówkę z posypką, najlepszym rozwiązaniem byłyby gwoździe powlekane. W ofercie znajdziemy także produkty takie jak uszczelniacze dekarskie oraz farby zaprawkowe. Warto też wcześniej się zainteresować orynnowaniem. Najlepszy będzie system rynnowy zakupiony od tego samego producenta – gwarantujemy sobie tym sposobem dopasowanie kolorystyczne i kompatybilność z pokryciem.

 

Co warto kupić?

Kupując pokrycie dachowe zazwyczaj nie przewidujemy, że po naszym dachu będzie się ktoś poruszał. Jest to mylne przekonanie. Dach powinniśmy poddać przeglądowi już po 3 latach (w przypadku blachodachówek), gdyż zimowe warunki pogodowe i jesienne wichury potrafią spowodować nieszczelności, które należy niezwłocznie naprawić. Aby zapewnić bezpieczeństwo i ułatwić pracę firmie dekarskiej, bądź też samym sobie, warto zainwestować w ławy i stopnie dekarskie. Ciekawymi akcesoriami są również bariery przeciwśniegowe i śniegochwyty  - są to specjalnie zaprojektowane elementy powstrzymujące śnieg zsuwający się z dachu. Dobrym pomysłem jest zabezpieczenie się przed zagnieżdżaniem ptactwa pod pokryciem przy pomocy wróblówki. Jest to grzebień mocowany do linii okapu. Innym elementem, który dodatkowo uszczelnia nasz dach to kołnierz z gumy EPDM. Służy on zabezpieczaniu wszystkich wystających z pokrycia akcesoriów, a więc np. kominków wentylacyjnych czy też anten. Jest także odporny na starzenie. Dopasowuje się do profilu blachodachówki, a więc nie musimy się martwić o estetykę domu – nie wpłynie on na nią gdyż jest dostępny w takiej samej kolorystyce co zakupione przez nas pokrycie.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IMPULSE

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkamiAkcesoria do jazdy konnej
naprawa apple szczecin
serwis iphone szczecin najwiesze wiadomoci ze wiata apple poradniki jak uywa i mac wykona jailbreak
applemobile.pl

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »