Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Akcja ReKreacja czyli Responsib’ALL Day 2018

Akcja ReKreacja czyli Responsib’ALL Day 2018
Zobacz więcej zdjęć »
Pracownicy Wyborowa Pernod Ricard ruszyli, aby pomóc seniorom i naturze. Z materiałów z odzysku tworzyli w domach opieki ekologiczne miejsca do wypoczynku i integracji

Już po raz ósmy, 7 czerwca br., pracownicy Grupy Pernod Ricard na całym świecie działali w ramach międzynarodowej inicjatywy o nazwie Responsib’ALL Day. Ta globalna akcja doskonale odzwierciedla politykę Grupy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W tym roku pracownicy z ponad 85 oddziałów zaangażowali się w 100 różnorodnych projektów ekologicznych na rzecz lokalnych społeczności.

W Polsce blisko 400 pracowników dokonało rewitalizacji ogrodów w Domach Pomocy Społecznej w Poznaniu i w Warszawie.

Obok nacisku położonego na wspieranie społeczności lokalnej, tegoroczna edycja akcji miała także na celu zaangażowanie wszystkich pracowników w działania pro-ekologiczne związane z realizacją Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (United Nations’ Sustainable Development Goals – SDGs). Z uwagi na fakt, że woda i różnorodność biologiczna są kluczowe w działalności rolnej i produkcyjnej firmy, w ramach ósmej edycji Responsib’ALL Day realizowane projekty były podporządkowane Celom 15. (Życie na lądzie) i 6. (Czysta woda i warunki sanitarne). Woda jest kluczowym składnikiem wszystkich produktów Grupy Pernod Ricard, a do procesów przemysłowych oraz upraw winorośli wykorzystuje wody gruntowe pochodzące z własnych ujęć oraz wodę z rzek.

Globalna idea, lokalne działania

W ramach akcji Responsib’ALL Day – Akcja ReKreacja pracownicy w Polsce po raz kolejny odpowiedzieli na potrzeby osób zamieszkujących Domy Pomocy Społecznej. Przeprowadzono rewitalizację ogrodów w dwóch lokalizacjach: w Poznaniu, w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ugory oraz w Warszawie, w Domu Pomocy Społecznej im. Franciszka Salezego przy ul. Solec.  Ogród w stolicy od teraz będzie nawadniany w sposób naturalny za pomocą deszczówki, pojawiła się szklarnia na zioła i warzywa, a w Poznaniu powstał  ogród deszczowy oraz „oczko wodne” pozwalające utrzymać naturalną wilgotność terenu. Rewitalizacja ogrodów była  połączona z warsztatami upcyklingu. Do dekoracji ogrodów i pomieszczeń zostały wykorzystane m.in. palety przewozowe, które stały się meblami ogrodowymi, czy szklane butelki po produktach, korki i zakrętki, które pracownicy przerobili na  lampy ogrodowe i inne dekoracje.

Chcieliśmy stworzyć zieloną, przyjazną przestrzeń, która będzie punktem spotkań mieszkańców Domów Opieki Społecznej. Równocześnie chcieliśmy pokazać, jak zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju oraz szacunku dla środowiska, można ponownie wykorzystać materiały poprodukcyjne czy surowce i przemienić je w małe dzieła sztuki. Mamy nadzieję, że nasze działania zainspirują do proekologicznego działania naszych pracowników i wszystkich, którzy zobaczą efekt naszej pracy. Lokalizacje wybranych domów opieki nie są przypadkowe. W Poznaniu znajduje się nasz zakład rektyfikacji spirytusu, a w Warszawie biuro główne. Są to miasta, gdzie mieszka duża grupa naszych pracowników. Tym samym wspieramy również bliską im społeczność lokalną.  – podkreśla Katarzyna Groszek, Communication Manager w Wyborowa Pernod Ricard.

 Responsib’ALL Day na świecie

W ramach akcji pracownicy Grupy Pernod Ricard zaangażowali się w ponad 100 lokalnych inicjatyw związanych z realizacją Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Podjęte działania wspierały m.in. lokalną florę i faunę, obejmując pomocą 470 zagrożonych gatunków zwierząt i 13 500 gatunków roślin. Przykładowo, we Francji ustawiono ponad 80 pojemników na bioodpady oraz 80 domków dla owadów. Z kolei, pracownicy Grupy w Portugalii zaangażowali się  w akcję zalesiania terenów zniszczonych przez pożary w 2017 roku. W Chinach pracownicy Pernod Ricard odwiedzili lokalne bary, hotele, restauracje w ponad 25 miastach i przekazali biodegradowalne mieszadła koktajlowe i rurki, by zwrócić uwagę na zagrożenie, jakie plastik stanowi dla środowiska naturalnego.

Ponieważ woda to kluczowy składnik wszystkich produktów Pernod Ricard, 40 inicjatyw w różnych krajach przeprowadzonych w ramach Responsib’ALL Day było związanych z oczyszczaniem jezior, rzek, a także plaż.

Więcej informacji na temat innych inicjatyw z całego świata znajduje się tutaj:

Responsib’ALL Day w liczbach:

                      8 edycja

                      18500 zaangażowanych pracowników na świecie, w tym cały zespół Wyborowa Pernod Ricard w Polsce

                      85 lokalizacji na całym świecie

                      100 inicjatyw wspierających społeczności lokalne

                      pozytywny wpływ na 470 gatunków fauny

                      13500 posadzonych gatunków roślin

                      40 rzek, jezior, plaż posprzątanych przez pracowników Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

wiska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »