Rozrywka i wypoczynek » Gry

Akcjonariusze Movie Games zdecydują o zastąpieniu formy podziału zysku

Akcjonariusze Movie Games zdecydują o zastąpieniu formy podziału zysku
Zobacz więcej zdjęć »
Zarząd Movie Games SA, producenta i wydawcy gier wideo notowanego na NewConnect, zwołał na 31 sierpnia br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, podczas którego Akcjonariusze zdecydują o zamianie skupu akcji na wypłatę zaliczki na dywidendę.

Zarząd Movie Games SA, producenta i wydawcy gier wideo notowanego na NewConnect, zwołał na 31 sierpnia br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, podczas którego Akcjonariusze zdecydują o zamianie skupu akcji na wypłatę zaliczki na dywidendę. Zdaniem Zarządu w obecnej sytuacji będzie to lepsza forma podziału zysku niż skup akcji własnych.

 

Zysk netto Movie Games wyniósł w 2020 roku 4,7 mln zł i był rekordowym wynikiem odnotowanym w historii Spółki. Największy wpływ na osiągnięcie takiego zysku miała premiera gry Drug Dealer Simulator, która odbyła się 16 kwietnia 2020 roku.

-  Po bardziej szczegółowej analizie czerwcowych decyzji stwierdziliśmy, że wypłata zaliczki na dywidendę będzie lepszym rozwiązaniem dla akcjonariuszy Spółki. Dobry manager to taki, który potrafi zidentyfikować błąd, przyznać się do niego, a następnie go naprawić. W obecnej sytuacji skup akcji byłby rozwiązaniem niekorzystnym, dlatego podjąłem decyzję o zaproponowaniu Akcjonariuszom zmiany na właśnie tą formę. Będzie to rozwiązanie bardziej korzystne oraz nie generujące dodatkowych kosztów  – komentuje Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games.

Pierwotnie Spółka zamierzała wypłacić akcjonariuszom część zysku netto w formie skupu akcji. Movie Games planowało przeznaczyć na ten cel 1,6 mln zł.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

j.boguslawska@innervalue.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »