Rozrywka i wypoczynek » Sport

Aktywne życie na Bemowie

Coraz więcej Warszawiaków zamiast samochodu decyduje się na rower. Sprzyja temu rozwój infrastruktury rowerowej, wszechobecne korki, popularyzacja zdrowego trybu życia oraz łatwy dostęp do wypożyczalni rowerów miejskich.

Warszawa przyjazna rowerzystom

 

Warszawska sieć rowerowa liczy ponad 412 km, a ponad połowa ścieżek ma nawierzchnię asfaltową. Dzięki środkom z Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ciągu najbliższych pięciu lat w stolicy zostanie wybudowanych ponad 200 km nowych tras rowerowych wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych. Oprócz rozwoju ścieżek rowerowych w Warszawie powstało dużo punktów wypożyczalni rowerów miejskich.

Rowerowe Bemowo

 

Mieszkańcy Bemowa do tej pory mogli korzystać z 10 stacji Bemowo Bike, jednak od 2015r. zostały one zastąpione tylko 3 stacjami Veturilo. Natomiast  rozbudowana zostanie infrastruktura rowerowa. W planach inwestycyjnych dzielnicy jest sukcesywne rozwijanie sieci ścieżek rowerowych, tak aby rowerzyści mogli bezpiecznie i ekologicznie dojechać nie tylko do centrum miasta, ale również i w inne ważne miejsca Bemowa np. do ratusza, na basem czy do kina.  Dzielnica, dzięki swojemu położeniu w sąsiedztwie Lasu Bemowskiego, jest idealnym miejscem dla osób lubiących aktywny wypoczynek na łonie natury. Mieszkając w stolicy można wybrać się rowerem do pobliskich rezerwatów przyrody „Łosiowe Błota" oraz „Kalinowa Łąka", w których można odpocząć od miejskiego zgiełku.

Osiedle dla miłośników rowerów

 

Atuty dzielnicy postanowił wykorzystać developer „Nexity", który wychodzi naprzeciw miłośnikom rowerów i tworzy dla nich osiedle „My Bemowo 2" - już drugiego etapu cieszącej się dużym zainteresowaniem inwestycji przy ul. Batalionów Chłopskich. Na terenie osiedla dostępne będą stojaki na rowery oraz bezpłatne, samoobsługowe stacje serwisowe i punkty naprawy rowerów wraz z wyposażeniem. Ponadto pierwsze 60 osób, które zdecyduje się na zakup mieszkania w czasie Dni Otwartych 2-4 października 2015, gratis dostanie voucher na zakup modnego i profesjonalnego roweru miejskiego Plumbike. Własny rower to wygoda, a regularne z niego korzystanie sprzyja poprawie kondycji, redukcji tkanki tłuszczowej oraz zwiększa wydolność układu krążenia. Zamiana samochodu na rower jest korzystna nie tylko dla zdrowia, ale wiąże się również z oszczędnością czasu traconego w korkach oraz pieniędzy wydawanych na benzynę i parkingi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MCConsultants

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »