Dom » Wnętrza

Akustyczne tapety i panele Muraspec

Akustyczne tapety i panele Muraspec
Zobacz więcej zdjęć »
Tapety o właściwościach akustycznych oraz panele akustyczne - to nowe propozycje, które kompleksowo uzupełniły ofertę firmy Muraspec o rozwiązania redukujące hałas. Do dyspozycji projektantów wnętrz jest w ofercie producenta również naturalny filc 100% wełna.
Do oferty Muraspec, producenta profesjonalnych okładzin ściennych, dołączyły w ostatnim czasie nowe produkty poprawiające akustykę wnętrz. Są to: tapeta o właściwościach akustycznych oraz polipropylenowe panele Zintra. To znakomite propozycje zwłaszcza dla projektantów zajmujących się projektowaniem biur i hoteli, gdzie parametry takie jak poziom hałasu mają znaczenie.

AKUSTYCZNE TAPETY. Tapeta dźwiękochłonna to specjalistyczny materiał okładzinowy, którego podstawowym zadaniem jest likwidowanie i niwelowanie niekorzystnych oraz szkodliwych zjawisk akustycznych takich jak np. pogłos, czy zjawisko rezonansu akustycznego.
Anafi i Cirrus to dwie nowe tapety Muraspec o właściwościach akustycznych. Poliestrowe okładziny na winylowym podkładzie mają właściwości pochłaniające dźwięk (Anafi legitymuje się współczynnikiem αw = 0,15 natomiast Cirrus αw = 0,30). Obiektowa jakość oraz komfortowa szerokość nowych tapet na poziomie 130 cm pozwalają na ekonomiczne użycie akustycznych okładzin Muraspec w miejscach takich jak biura, hotele, restauracje i teatry. Atrakcyjny design i szeroki wybór kolorów zapewnią elegancki design ścian pokrytych tapetą Muraspe: tapeta Anafi o klasycznej tkaninowej strukturze dostępna jest w gamie 20 kolorów, Cirrus o wyglądzie przecieranego betonu produkowana jest w 13 wersjach kolorystycznych. Dodatek Biocide pozwala stosować tę okładzinę również w miejscach o podwyższonych wymaganiach sanitarnych, m.in. szpitalach, klinikach, domach spokojnej starości.

AKUSTYCZNE PANELE. Poliestrowe panele akustyczne Zintra® - i szerzej cały system produktów Zintra - to rozwiązanie proponowane przez Muraspec do zastosowań, gdzie wymagana jest redukcja hałasu przy jednoczesnym zachowaniu wysokich walorów estetycznych. Lekkie panele, w 100% wykonane z poliestru, przeznaczone są do montażu na ścianach, sufitach, jako ekrany, przegrody, elementy stolarskie i in. Polecane do projektów z sektora komercyjnego, hotelarskiego, edukacyjnego i instytucjonalnego są oszczędnym rozwiązaniem do redukcji poziomu hałasu między 0,45 a 0,95 NRC.
Panele o wymiarach 2800 x 1225 mm dostępne w szerokiej palecie kolorów, wykończeń i grubości
Długość panela 2800 mm pozwala na idealne zastosowanie go do bezspoinowych pokryć ścian od podłogi po sufit. Ekonomiczna szerokość 1225 mm i gama grubości (od 3 do 24 mm) umożliwiają optymalny dobór w zależności od potrzeb. Panele są proste w montażu - można je mocować przy pomocy śrub, uchwytów, kołków dystansowych lub po przyklejać klejem budowlanym. Są bezproblemowe w użytkowaniu i utrzymaniu w czystości - wystarczy je na bieżąco odkurzać, a ewentualne zabrudzenia zmyć na bieżąco wodą z mydłem.
Oprócz gładkich paneli w systemie Zintra występują też: tłoczone płytki akustyczne, płytki mozaikowe, ażurowe panele z wyciętym wzorem, baffle i wyspy akustyczne, składane ekrany, przegrody do biurek.

FILC WOOLFELT 100%WEŁNA. Właściwości akustyczne ma też inny produkt obecny w ofercie Muraspec - naturalny filc wełniany. Wykonany ze szlachetnej wełny Merino jest ekologiczny, niepalną okładziną, która ma właściwości wytłumiające. W grubościach 1-3 mm polecany jako okładzina ścienna i chętnie wykorzystywany w zastosowaniach biurowych (sale konferencyjne i budek ciszy), w grubości 4-5 mm stosowany również jako wykładzina podłogowa. Filc Woolfelt dostępny w ponad 100 kolorach (mono i melanżach). Sprzedawany jest na metry bieżące lub rolki o długości 23 m ma szerokość 183 cm. Filc wełniany naturalnie nie przyjmuje brudu, jego pielęgnacja odbywa się przez odkurzanie.

Po więcej informacji zapraszamy na na www.muraspec pl zakładka „Akustyka". Katalog produktów Zintra dostępny jest pod tym linkiem https://www.muraspec.pl/katalogi/panele-akustyczneRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Synergia PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »