Dom » Budownictwo

Akustyka okna badania w 20 minut.

Akustyka okna badania w 20 minut.
Zobacz więcej zdjęć »
Badania akustyczne w 20 minut? Teraz to możliwe w Mobilnym Laboratorium Techniki Budowlanej.

Najnowszą inwestycją Mobilnego Laboratorium Techniki Budowlanej jest komora do badań akustycznych okien, drzwi, ścian oraz innych elementów budowlanych zgodnie z normą „PN-EN ISO 10140-2 Akustyka”.


15.02.2022 Polskie Centrum Akredytacji przeprowadziło kolejny audyt formalnie potwierdzając kompetencje Mobilnego Laboratorium. PCA wydało decyzję o utrzymaniu akredytacji AB 1054 w rozszerzonym oraz uaktualnionym zakresie. 

Z myślą o sprawnej obsłudze, która jest dewizą naszych działań, komora została wyposażona w  dodatkowe głośniki (źródła wszechkierunkowe) oraz statywy umożliwiające obrót mikrofonów w trakcie pomiaru. Aktualnie w komorze nadawczej znajdują się dwa źródła hałasu oraz statyw obrotowy z mikrofonem, w komorze odbiorczej – jedno źródło hałasu i statyw obrotowy – tłumaczą eksperci Mobilnego Laboratorium. 


Dzięki temu ulepszeniu czas pomiaru dla jednej próbki uległ skróceniu z ponad 60 minut do 20 minut. Teraz – dzięki rozbudowanemu systemowi pomiarowemu – Mobilne Laboratorium może wykonać ponad 10 pomiarów dziennie dla okna lub drzwi, w których zleceniodawca wymienia np. tylko szybę lub samo skrzydło w badanej próbce. Wpłynie to na szybkość realizacji usług laboratorium w tym zakresie oraz na skrócenie terminów oczekiwania na samo badanie. 

Przypominamy chętnym firmom, że Notyfikowane Laboratorium, które może wykonywać badania wstępne typu (ITT) izolacyjności akustycznej okien i drzwi, powinno mieć w swoim zakresie akredytacji i notyfikacji nie tylko metodę badania, ale co bardzo ważne określenie jednoliczbowego wskaźnika izolacyjności akustycznej właściwej od dźwięków powietrznych wraz ze wskaźnikami adaptacyjnymi (z obliczeń) wg normy PN-EN ISO 717-1:2021-06. Jest to niezbędne i wymagane przez normę wyrobu PN-EN 14351-1+A2:2016-10 – dodają eksperci Mobilnego Laboratorium. 

 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MOBILNE LABORATORIUM TECHNIKI BUDOWLANEJ SP. Z O.O.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »