Gospodarka » Chemia

AkzoNobel i McLaren Racing przedłużają partnerstwo

AkzoNobel i McLaren Racing przedłużają partnerstwo
Zobacz więcej zdjęć »
AkzoNobel oraz zespół McLaren Mastercard Formula 1 Team przedłużyły swoją długoletnią i niezwykle udaną współpracę, rozszerzając ją jednocześnie o serię wyścigów długodystansowych.

Firma nie tylko pozostaje Oficjalnym Partnerem ds. Rozwiązań Powłokowych (Official Partner: Coatings Solutions) zespołu McLaren Mastercard Formula 1 Team, ale także jednym z pierwszych partnerów McLaren United Autosports WEC Hypercar Team, przygotowującego się do debiutu w przyszłorocznych mistrzostwach FIA World Endurance Championship.

Współpraca obu stron rozpoczęła się w 2008 roku i od samego początku opierała się na wspólnym, niezmiennym dążeniu do najwyższej wydajności oraz pionierskich innowacji. Te wartości znalazły swoje ukoronowanie w ubiegłym roku, kiedy McLaren Mastercard Formula 1 Team zdobył zarówno tytuł Mistrza Świata Kierowców, jak i Mistrza Świata Konstruktorów Formuły 1.

 

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością kontynuowania i dalszego rozwijania współpracy z tak długoletnim i cenionym partnerem” – mówi Patrick Bourguignon, Dyrektor biznesu Automotive and Specialty Coatings w AkzoNobel. „Nasze dążenie do doskonałości nigdy się nie kończy, dlatego będziemy nadal wspólnie przesuwać granice i odkrywać nowe możliwości w obszarach zrównoważonego rozwoju czy innowacji technologicznych”.

„AkzoNobel jest zaufanym partnerem McLarena od blisko dwóch dekad. Partnerzy, którzy podzielają naszą pasję do osiągów i innowacji, są kluczowi dla sukcesu, dlatego z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę wraz z naszym wejściem do World Endurance Championship.” – dodaje Matt Dennington, Co-Chief Commercial Officer w McLaren Racing.

FIA World Endurance Championship (WEC) to globalna seria wyścigów samochodów sportowych, skoncentrowana na długodystansowych zawodach, które sprawdzają niezawodność, strategię oraz zespołową doskonałość operacyjną. Kategoria Hypercar stanowi najwyższą klasę w mistrzostwach WEC i została wprowadzona w 2021 roku.

Cykl WEC obejmuje również legendarny 24-godzinny wyścig Le Mans, który zespół McLaren Racing wygrał podczas swojego debiutu w tej imprezie w 1995 roku.

Tegoroczny bolid McLaren Mastercard Formula 1 zostanie zaprezentowany 9 lutego. Testy przed nowym sezonem Formuły 1 rozpoczną się 12 lutego w Bahrajnie, natomiast pierwszy wyścig Grand Prix zaplanowano na 8 marca w Australii.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

lena.pytkowska@pankowalski.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »