Gospodarka » Maszyny

Alarm w mieszkaniu

Rozpoczął się sezon wakacyjny. Wyczekany i zaplanowany urlop to powód do radości, którą zakłóca jedna uporczywa myśl. Mieszkanie pozostawione bez opieki. Brak lokatorów zachęca potencjalnych złodziei.

Wiadomo, że w sezonie wakacyjnym odnotowuje się najwięcej włamań. Czy istnieje jakiś sposób, żeby zabezpieczyć dom, być spokojnym, że nikt nieproszony nie wtargnie do naszego mieszkania podczas naszej nieobecności?

Najlepszym sposobem jest poproszenie kogoś znajomego albo z rodziny, żeby zaopiekował się naszym lokum. Najlepiej gdyby w nim zamieszkał. Jednak z różnych względów taka opcja jest często niemożliwa. W takim wypadku najlepiej zainstalować alarm. Ochroni Twój dom nie tylko przed złodziejami lecz również będzie monitorował wszelkie nieszczęśliwe wypadki typu pęknięta rura w łazience.

Nowoczesne alarmy są zsynchronizowane ze smartfonami. Dzięki temu można nawet z najdalszego zakątka świata kontrolować sytuację w domu. I to bez zatrudniania agencji ochrony. Wystarczy zainstalować domowy system alarmowy wyposażony w moduł komunikacyjny z funkcjami monitoringu. Umożliwia on zdalne sterowanie urządzeniami w domu za pośrednictwem telefonu komórkowego bądź komputera. W przypadku awarii, pożaru, zalania czy włamania, system alarmowy powiadamia właściciela o sytuacji wysyłając komunikaty w formie SMS-ów.

Poprzez smartfona można również sterować alarmem na odległość. Systemy alarmowe nie tylko potrafią wyłączyć i włączyć czuwanie lecz także sterować urządzeniami elektronicznymi pozostawionymi w domu np. oświetleniem czy opuszczaniem i podnoszeniem rolet.

Sprawdź nowoczesne alarmy tutaj Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ZMarz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »