Społeczeństwo » Społeczeństwo

Aleksander Kwaśniewski z tytułem „Polityk społeczny 20-lecia Polski w UE” Uczelni Korczaka

Aleksander Kwaśniewski z tytułem „Polityk społeczny 20-lecia Polski w UE” Uczelni Korczaka
Zobacz więcej zdjęć »
Prezydent RP w latach 1995-2005 otrzymał od Uczelni Korczaka – Akademii Nauk Stosowanych Order Uczelni wraz z tytułem „Polityk społeczny 20-lecia Polski w Unii Europejskiej”.

– „Wręczamy go Panu wraz z tytułem „Polityk społeczny 20-lecia Polski
w UE w przekonaniu, że jest Pan Prezydent politykiem społecznym, w najgłębszym i najlepszym rozumieniu tego słowa. Politykiem działającym w duchu wartości Korczaka - patrona naszej uczelni. Osobą, która działa na rzecz dobra współobywateli, na rzecz drugiego człowieka, jego godności i wolności” ­– brzmi komunikat władz Uczelni.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Prezydent Aleksander Kwaśniewski był gościem dyskusji zorganizowanej przez Uczelnię Korczaka z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej i 25-lecia obecności w NATO. Uczelnia jest jedną z najstarszych uczelni niepublicznych w Polsce, z placówkami w Warszawie, Katowicach, Olsztynie, Lublinie, Szczecinie, Poznaniu i Człuchowie. Założona została w 1993 r. przez Towarzystwo Wiedzy Powszechnej – organizację prowadzącą od lat 50. XX w. działalność oświatową. Specjalizuje się w zakresie pedagogiki, polityki społecznej i pracy socjalnej oraz psychologii i zarządzania.

- Sformułowanie „polityk społeczny” często budzi zdziwienie i niezrozumienie. My, przedstawiciele dyscypliny naukowej jaką jest polityka społeczna – czyli politycy społeczni, którzy nie są politykami w potocznym znaczeniu tego słowa, ale zajmują się na co dzień edukacją, pomocą społeczną, zdrowiem obywateli – często się z tym spotykamy. Dlatego świadomie użyliśmy tego tytułu, wyróżniając Pana Prezydenta” – powiedział prof. Mirosław Grewiński, rektor uczelni.

W laudacji podkreślono polityczne osiągnięcia Aleksandra Kwaśniewskiego, począwszy od prac nad polską konstytucją po wprowadzenie Polski do NATO i Unii Europejskiej, a także społeczne. Należą do nich, m.in. szeroki zakres praw i wolności, które znalazły się w polskiej konstytucji, a także ustrój społecznej gospodarki rynkowej określony w ustawie zasadniczej, na co duży bezpośredni wpływ miał Aleksander Kwaśniewski.

- „Doceniliśmy również zdolność do dialogu i porozumienia, która cechuje Pana Prezydenta, w tym szczególne zasługi dla dialogu polsko-niemieckiego oraz polsko-żydowskiego. Tym naznaczona była cała kadencja Pana Prezydenta. Nie możemy pominąć zaangażowania Pana Prezydenta na Ukrainie, pod koniec prezydentury i w ostatnich latach. Polityk społeczny 20-lecia Polski w Unii Europejskiej: to najkrótsze uzasadnienie tego wyróżnienia od Uczelni Korczaka” ­– powiedziała dr Joanna Lizut, prorektor Uczelni Korczaka podczas uroczystości.

– Uważam, że jako Polska dobrze wykorzystaliśmy te dwie dekady. Zawsze można było lepiej, ale ten bilans jest dla nas korzystny. Jest on korzystny także dla Unii Europejskiej. Czym będzie zdeterminowana trzecia dekada Polski w UE? Wolałbym, aby te pieniądze, które będą wydawane na zbrojenia i bezpieczeństwo zostały wydane na edukację czy wparcie społeczne, zwłaszcza biorąc pod uwagę wyzwania społeczne i starzenie się populacji. Jakkolwiek będzie, Unia Europejska jest jednym z najwspanialszych projektów w historii politycznej świata, który powinniśmy doceniać – powiedział Aleksander Kwaśniewski, odbierając tytuł.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Michał Ogrodowczyk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »