Firma » Bankowość

Alior Bank udostępnia ofertę Pożyczek Termomodernizacyjnych w województwach podlaskim i dolnośląskim

Alior Bank rozszerza ofertę preferencyjnego finansowania termomodernizacji wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Tym razem pożyczki będą udostępniane w województwach podlaskim i dolnośląskim. Program startuje jeszcze w tym roku.

 

Alior Bank podpisał dwie kolejne umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego dotyczące wykorzystania funduszy unijnych na poprawę efektywności energetycznej w sektorze budownictwa mieszkaniowego. Na ich podstawie środki z regionalnych programów operacyjnych województw dolnośląskiego (w wysokości 42 mln zł) i podlaskiego (20 mln zł), uzupełnione środkami Alior Banku, będą mogły zostać wykorzystane na udzielanie preferencyjnych Pożyczek Termomodernizacyjnych.

Pożyczka o bardzo niskim, stałym oprocentowaniu w całym okresie kredytowania będzie udzielana spółdzielniom mieszkaniowym, wspólnotom mieszkaniowym i towarzystwom budownictwa społecznego nawet na okres 10 lat.

Można nią sfinansować między innymi: modernizację przegród zewnętrznych budynków (izolację cieplną), wymianę wyposażenia na energooszczędne (np. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej) oraz przebudowę systemów grzewczych wraz z wymianą i podłączeniem do źródła ciepła (z wyłączeniem źródeł ciepła opalanych węglem).

- Warto podkreślić, że bardzo niskie, stałe oprocentowanie Pożyczki Termomodernizacyjnej, które w przypadku osiągnięcia znaczącej poprawy efektywności energetycznej budynku może wynieść nawet 0,5 proc. oraz brak opłat i prowizji z tytułu udzielenia pożyczki sprawiają, że jest to oferta korzystniejsza od komercyjnych kredytów z premią termomodernizacyjną - podkreśla Aleksandra Podobińska-Durka, dyrektor Działu Funduszy Unii Europejskiej i Programów Publicznych w Alior Banku .

Warunkiem udzielenia pożyczki jest przedstawienie przez klienta (inwestora) audytu energetycznego ex ante, potwierdzającego możliwość uzyskania poprawy efektywności energetycznej budynku o co najmniej 25 proc.

- Zachęcam spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz TBS z terenu województw dolnośląskiego i podlaskiego do śledzenia naszej strony internetowej - wkrótce pojawią się na niej szczegółowe informacje i wzory dokumentów, w tym m.in. wzór audytu energetycznego niezbędnego dla uzyskania pożyczki - dodaje Aleksandra Podobińska-Durka.

Alior Bank planuje rozpoczęcie przyjmowania wniosków o Pożyczkę Termomodernizacyjną z województw podlaskiego i dolnośląskiego jeszcze w tym roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.bak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »