Firma » Bankowość

Alior Bank wdraża (swoją) platformę internetową i mobilną w Rumunii

Alior Bank wdraża (swoją) platformę internetową i mobilną w Rumunii
Zobacz więcej zdjęć »
Rumuński oddział Alior Banku, we współpracy z operatorem telekomunikacyjnym Telekom Romania (z grupy Deutsche Telekom) wprowadza na rynek usługi Telekom Banking.

. Kluczowym elementem oferty jest platforma bankowości internetowej i mobilnej.

Jest to kolejne – po T-Mobile Usługi Bankowe oraz bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku – produkcyjne wdrożenie platformy do obsługi klientów pod różnymi markami i dla różnych grup klientów. Softax, jako krajowy lider w dostarczaniu rozwiązań do bankowości elektronicznej, od kilku lat współpracuje z Alior Bankiem przy tym projekcie. Rozwiązania Softax tworzą znaczącą część platformy wykorzystywanej przez Alior Bank do obsługi klientów.

„Koncepcja huba bankowego istnieje od lat. Od lat rozwijaliśmy i dostosowaliśmy do oczekiwań rynku naszą platformę bankowości elektronicznej. Projekt realizowany wraz z Alior Bankiem umożliwił wprowadzenie tej koncepcji w życie. Dzisiaj zrobiliśmy kolejny krok – udostępniliśmy usługi bankowe za granicą. To ogromny sukces” – mówi Ryszard Srokosz, prezes firmy Softax.

W ramach współpracy z Alior Bankiem realizujemy kilka równoległych projektów w obszarze bankowości elektronicznej opartych o wielojęzyczną aplikację obsługującą wiele marek (multibranding). Jako jedni z pierwszych wdrożyliśmy mobilny token i płatności online. W planach mamy uruchomienie kolejnych innowacyjnych funkcji i rozwiązań. Ambitne i efektywne zespoły z obu stron realizują kolejne pomysły, które sukcesywnie będą wprowadzane na rynek” – mówi Piotr Sobolewski, dyrektor programu dla Alior Banku.

 

O Softax

Softax to firma o ugruntowanej i stabilnej pozycji, od 20 lat działająca na rynku informatycznym. Realizuje duże projekty, głównie w sektorze finansowym, jak również w obszarach telekomunikacji, transportu i obronności.  Rozwiązania Softax wykorzystają takie instytucje jak: PKO Bank Polski, Bank Pekao, BGŻ, Volkswagen Bank, Credit Agricole, KredoBank Ukraina, PZU, KIR, Tramwaje Warszawskie.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agpress

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 106294 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )