Firma » Bankowość

Alior Bank wprowadził udogodnienia dla osób niewidomych w systemach bankowości elektronicznej

Alior Bank wdrożył nową odsłonę bankowości elektronicznej przeznaczoną dla osób niewidomych. System działa zarówno w kanale internetowym, jak i na aplikacjach mobilnych, a dodatkowo jest kompatybilny ze wszystkimi syntezatorami mowy przeznaczonymi do obsługi urządzeń elektronicznych.

Wprowadzone do systemu bankowości elektronicznej ulepszenia pozwalają osobom niewidomym na kompleksową obsługę swoich rachunków i innych produktów posiadanych w Alior Banku. Udogodnienia proponowane przez bank są w pełni kompatybilne z większością dostępnych na rynku syntetyzatorów mowy dla osób niewidomych.

 

Z opinii środowisk osób niewidomych wynika, że użytkownikom tym najwygodniej jest poruszać się w systemach komputerowych za pomocą klawiatury, używając klawiszy TAB, Enter, Space, Escape oraz strzałek. Wobec tego, wychodząc naprzeciw ich potrzebom, bankowość internetowa Alior Banku dla osób z niepełnosprawnością wzrokową skonstruowana jest tak, aby obsługa z poziomu klawiatury nie sprawiała żadnych problemów. Warto podkreślić, że jeśli użytkownik popełni błąd, np. wpisując niepełny numer rachunku beneficjenta, wtedy przy podsumowaniu zlecenia zostanie on poinformowany, że konkretne pole zostało nieprawidłowo wypełnione.

 

Wprowadzone ulepszenia są dostępne również w aplikacji mobilnej Alior Banku zarówno w systemie Android, jak i iOS. W tym wypadku, aplikacja łączy się z pre-instalowanym syntezatorem mowy (TalkBack dla Androida oraz VoiceOver dla iOS) bez potrzeby aktualizacji systemu.

 

- W dzisiejszych czasach dostęp do bankowości elektronicznej to wymóg każdego klienta. Mając na uwadze, że część społeczeństwa to osoby z niepełnosprawnością wzrokową, postanowiliśmy dostosować nasze usługi do ich potrzeb. Chcemy być bankiem dla każdego, dlatego regularnie wdrażamy kolejne ulepszenia. Ponadto, wprowadzając tego typu rozwiązania staramy się zachować jak najwyższy standard obsługi wszystkich klientów banku bez względu na ich stan zdrowia – mówi Jan Rudnicki, Młodszy Specjalista ds. Bankowości Elektronicznej w Alior Banku.

 

Nowy system był już testowany przez osoby niewidome i spotkał się z ich sporym uznaniem. Udogodnienia zostały już wprowadzone we wszystkich kanałach bankowości elektronicznej i obecnie znajdują się w fazie testów. Uzyskane wyniki posłużą do dopracowania wszystkich szczegółów nowych systemów i zostaną wprowadzone do końca kwietnia br. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.bak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »