Firma » Bankowość

Alior Bank wyemituje obligacje o wartości 250 mln zł

Zarząd Alior Banku podjął uchwałę o emisji obligacji zwykłych niezabezpieczonych o wartości 250 mln złotych. Ich oprocentowanie będzie zmienne, ustalone w oparciu o stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę w wysokości 1,19%, najniższą w historii banku.

W następstwie podjętej 25 lipca br. uchwały, Zarząd Alior Banku przeprowadzi niepubliczną emisję 3-letnich niezabezpieczonych obligacji zwykłych serii J. Jej łączna wartość wyniesie do 250 mln zł i będzie to trzecia pod względem wielkości emisja w dotychczasowej historii banku. Termin emisji został wyznaczony na 11 sierpnia 2017 roku, a dzień wykupu obligacji nastąpi 11 sierpnia 2020 r.        

Emisja obligacji zwykłych pozwoli bankowi na dywersyfikację długoterminowych źródeł finansowania, w korzystnej cenie potwierdzającej coraz lepsze postrzeganie Alior Banku przez rynek – powiedział Filip Gorczyca, Wiceprezes Zarządu Alior Banku odpowiedzialny za Pion Finansów.

Oprocentowanie obligacji będzie zmienne, oparte o stawkę referencyjną WIBOR 6M powiększoną o marżę w wysokości 1,19%. Cena emisyjna jednej obligacji jest równa jej wartości nominalnej wynoszącej 1000 zł.

24 lipca br. zakończył się proces budowy księgi popytu. Łączny popyt na obligacje Emitenta zadeklarowany przez potencjalnych inwestorów w procesie budowy księgi popytu przekroczył poziom 400 milionów złotych.

Duże zainteresowanie i wysoki deklarowany popyt ze strony potencjalnych inwestorów zgłaszany w procesie budowy księgi popytu pozwoliły na ustalenie marży na poziomie 1,19% - najniższym historycznie poziomie jeśli chodzi o dotychczas przeprowadzone emisje obligacji Alior Banku – dodaje Filip Gorczyca.

 Alior Bank planuje wprowadzenie obligacji do notowań na rynku ASO Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. lub BondSpot S.A.

Alior Bank planuje wprowadzenie obligacji do notowań na rynku ASO Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. lub BondSpot S.A.

Dział Emisji Długu, poza organizacją emisji obligacji własnych banku, organizuje i przeprowadza emisje obligacji komercyjnych dla podmiotów gospodarczych o stabilnej sytuacji finansowej (obligacji zwykłych zabezpieczonych i niezabezpieczonych, jak
i obligacji zamiennych czy przychodowych). Obligacje emitowane za pośrednictwem Działu Emisji Długu oferowane są inwestorom zarówno w trybie oferty niepublicznej, jak
i publicznej (we współpracy z Biurem Maklerskim Alior Banku). Dział Emisji Długu rozpoczął działalność w 2011 roku i od tamtego czasu zorganizował i przeprowadził  wiele emisji obligacji krótko-, średnio- i długoterminowych. W 2016 roku Dział Emisji Długu Alior Banku otrzymał nagrodę CEE Capital Markets, w kategorii Bond Listing Deal za przeprowadzenie publicznych emisji obligacji Alior Banku o łącznej wartości  220 mln zł, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza inwestorów detalicznych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.bak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »