Gospodarka » Przemysł

Aluminiowe konstrukcje specjalne KRAUSE – specjalnie dla przemysłu

Aluminiowe konstrukcje specjalne KRAUSE – specjalnie dla przemysłu
Zobacz więcej zdjęć »
Schody, platformy, jak również pomosty czy drabiny specjalne firmy KRAUSE to rozwiązania, które znajdą zastosowanie w zakładach produkcyjnych, przemysłowych warsztatach czy też halach magazynowych.
Elementy te wykonane są z aluminium i wyposażone we wszelkiego rodzaju zabezpieczenia - barierki, listwy zabezpieczające czy poręcze - pozwalające na bezpieczny i komfortowy dostęp do wyżej położnych miejsc pracy oraz wykonywanie pracy na wysokości.
W przypadku dostępu do wyżej położonych miejsc pracy oraz maszyn i urządzeń w zakładach produkcyjnych, halach magazynowych i centrach logistycznych pracodawca jest odpowiedzialny za stworzenie swoim pracownikom bezpiecznej przestrzeni do wykonywania obowiązków. Firma KRAUSE, która od ponad 100 lat produkuje aluminiowe konstrukcje specjalne, oddaje do dyspozycji przedsiębiorców rozwiązania pozwalające na dostosowanie zakładów przemysłowych nie tylko do obecnie obowiązujących norm bezpieczeństwa, ale także służy wiedzą i doświadczeniem w dopasowaniu stanowisk pracy do indywidualnych potrzeb.
Konstrukcje specjalne firmy KRAUSE to przede wszystkim schody, stacjonarne i jezdne platformy robocze, pomosty oraz drabiny i konstrukcje z rusztowań. Wszystkie te rozwiązania wykonane są z wytrzymałego aluminium czy stali i mogą być dodatkowo np. malowane proszkowo. Poszczególne elementy można dodatkowo wyposażyć w ryflowane bądź perforowane powierzchnie, które zabezpieczają użytkowników przed poślizgnięciem się, a w konsekwencji upadkiem z wysokości. Większość konstrukcji specjalnych można zaopatrzyć w barierkę zabezpieczającą stałą lub wkładaną, antypoślizgową poręcz, łańcuszek zabezpieczający oraz oznaczenie stopni, drzwi wahadłowe i zdejmowany pojemnik na narzędzia. Warto podkreślić, że wszystkie rozwiązania KRAUSE są projektowane na indywidualne zamówienie klientów i ich rozmiar, jak również szerokość i głębokość stopni, w przypadku drabin czy pomostów, jest dobierana odpowiednio do warunków panujących w zakładach produkcyjnych, halach magazynowych czy centrach logistycznych. Równie ważne jest fachowe doradztwo i pomoc podczas wyboru rozwiązania adekwatnego dla danego przedsiębiorstwa. Eksperci z firmy KRAUSE odpowiedzą na każde pytanie związane z zaprojektowaniem stosownego dojścia do wyżej położonych miejsc pracy, bezpiecznego przejścia np. nad linią produkcyjną lub też pomostu, z którego będzie można dokonać naprawy lub konserwacji maszyn i urządzeń.
Stworzone do zadań... specjalnych
Aluminiowe schody z platforma lub bez platformy do indywidualnych zastosowań z oferty firmy KRAUSE w wersji mobilnej lub stacjonarnej są niezastąpione podczas prac konserwacyjnych i montażowych. Dzięki dużej powierzchni stania, będą niezwykle pomocne także w trakcie długotrwałych prac. Z kolei schody jezdne z platformą sprawdzą się jako mobilna platforma robocza. W dużych zakładach przemysłowych często wykorzystywanym rozwiązaniem są pomosty przejściowe firmy KRAUSE. Mogą one stanowić mobilne lub stacjonarne przejście nad przeszkodami lub np. liniami produkcyjnymi czy taśmociągami. Zastosowanie pomostu przejściowego usprawni komunikację w fabryce i zapewni bezpieczeństwo pracownikom poruszającym się po terenie hali produkcyjnej. Konstrukcje z rusztowań firmy KRAUSE znajdą zastosowanie podczas prac konserwacyjnych i montażowych. Dzięki dużej liczbie seryjnie produkowanych części można dopasować rusztowanie do niemal wszystkich środowisk pracy. W ofercie firmy KRAUSE dostępne są także drabiny specjalne mobilne lub stacjonarne. Mogą one służyć jako dojście do miejsc o ograniczonym dostępie.
Konstruowanie wyposażenia ułatwiającego pracę na wysokości oraz rozwiązań w zakresie bezpiecznego i wygodnego dostępu do wszelkich miejsc wykonywania pracy to od ponad 100 lat domena firmy KRAUSE. Bogata i uznana na rynku oferta produktów standardowych stanowi bazę do tworzenia indywidualnych rozwiązań - konstrukcji specjalnych. Drabiny, pomosty czy rusztowania - projektowane przez przedstawicieli firmy KRAUSE w oparciu o obowiązujące normy i przepisy bezpieczeństwa pracy - stanowią wyposażenie nowoczesnych zakładów produkcyjnych. Konstrukcje w systemie modułowym oparte są na seryjnie stosowanych komponentach, pochodzących ze standardowych produktów, co pozwala znacznie obniżyć koszty i umożliwia dalszą rozbudowę lub prostą wymianę elementów składowych. Co więcej konstruktorzy i inżynierowie KRAUSE są przygotowani na realizację każdego, nawet najbardziej niestandardowego zamówienia.

KRAUSE Sp. z o.o.
ul. Stalowa 10
58-100 Świdnica
Tel. +48 (74) 851-88-00
Telefax +48 (74) 851-88-18
www.krause-systems.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »