Społeczeństwo » Społeczeństwo

Apexim AB wspiera straż pożarną

Apexim AB wspiera straż pożarną
Zobacz więcej zdjęć »
Apexim AB po raz kolejny zaangażował się w działalność na rzecz społeczności lokalnej. Wraz z Grupą OPP „Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego” firma wsparła rzeczowo straż pożarną z gminy Żary.
Apexim AB, zielonogórski właściciel sieci stacji paliw zlokalizowanych przy zachodniej granicy Polski, wsparł jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Mirostowic Dolnych w gminie Żary. Wraz z założoną przez firmę Grupą OPP „Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego" firma sfinansowała zakup specjalistycznej, wysuwanej, 2-przęsłowej drabiny z hamulcem i podporami dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Apexim AB od lat wspiera rzeczowo i finansowo straż pożarną z gminy Żary, gdyż na jej terenie prowadzi działalność w zakresie magazynowania oraz tworzenia i utrzymywania zapasów obowiązkowych paliw płynnych w ramach usytuowanej w Mirostowicach Dolnych nowoczesnej bazy paliw.

Baza paliw Apexim AB dysponuje zbiornikami o łącznej pojemności około 47.000 m3 z przeznaczeniem na usługi magazynowania oraz tworzenia i utrzymywania zapasów obowiązkowych paliw dla producentów i importerów paliw płynnych. Baza posiada nowoczesny terminal załadunkowy, na którym znajdują się linie do oddolnego nalewu autocystern dla paliw PB 95, PB 98 oraz ON wraz z elektronicznym systemem dozowania biokomponentów (bioetanol, estry kwasów tłuszczowych). Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii prędkość nalewu paliw wynosi 2 500 l/minutę. Baza paliw Apexim AB pozwoliła na pokrycie niewystarczających pojemności magazynowych w Polsce z przeznaczeniem na zapasy obowiązkowe.

„Pomoc potrzebującym im. Adam Baranowskiego" działa na zasadach Grupy Organizacji Pożytku Publicznego (Grupa OPP). Została ona powołana dla uczczenia pamięci Prezesa Firmy Apexim AB, Pana Adama Baranowskiego. „Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego" kontynuuje zapoczątkowaną przez Pana Adama tradycję wspierania społeczności lokalnej zamieszkującej w regionie przy zachodniej granicy Polski. Środki na funkcjonowanie „Pomocy potrzebującym im. Adama Baranowskiego" zapewnia firma Apexim AB.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »