Firma » Biznes

Apexim AB współpracuje z BP

Apexim AB współpracuje z BP
Zobacz więcej zdjęć »
Zielonogórski Apexim AB, właściciel sieci stacji paliw zlokalizowanych przy zachodniej granicy Polski, podpisał umowę franczyzową z BP Europa SE. Umowa obejmuje prowadzenie partnerskiej stacji paliw BP.

Współpraca Apexim AB z BP Europa SE przewiduje świadczenie usług sprzedaży paliw pod marką BP oraz obsługę kart paliwowych takich jak Routex, a także programu lojalnościowego Payback w miejscowości Sucha Górna w województwie dolnośląskim.


Stacja paliw zlokalizowana przy trasie S3 w Suchej Górnej została zakupiona przez Apexim AB w kwietniu 2013 r. i do końca ubiegłego roku funkcjonowała pod marką Apexim AB. Od początku 2014 r. działa już pod szyldem BP oferując pełen zakres paliw znajdujących się w ofercie tej sieci: ON, Pb95, Pb98 Ultimate ora BP Ultimate Diesel. Stacja obsługuje karty flotowe Routex, DKV i UTA oraz program lojalnościowy Payback. Uczestniczy także we wszystkich promocjach prowadzonych w ramach całej sieci BP. Jeszcze w tym miesiącu na stacji otwarty zostanie punkt Wild Bean Cafe, a do końca marcu 2014 r. bar restauracyjny z tradycyjną kuchnią polską.


Otwarcie partnerskiej stacji paliw BP to pierwszy krok w ramach działalności franczyzowej postawiony przez Apexim AB. Wynika on z konsekwentnej realizacji strategii rozwoju firmy. „Współpraca z BP pozwoli nam zwiększyć sprzedaż paliw na stacji w Suchej Górnej. Osiągniemy to przede wszystkim dzięki pozyskaniu nowych klientów, osób, które z różnych powodów wybierają stacje paliw należące do koncernów światowych. W szczególności zależy nam na pozyskaniu klientów instytucjonalnych, dysponujących dużymi flotami samochodów i korzystających z kart Routex, DKV i UTA oraz kierowców należących do programu lojalnościowego Payback" - powiedział Paweł Śron, dyrektor handlowy Apexim AB.


Stacje Apexim AB znane są przede wszystkim na terenach przy zachodniej granicy Polski. Cieszą się tam bardzo dobrą opinią wśród klientów indywidulanych, obywateli Niemiec, którym zapewniają charakterystyczną ofertę usług i produktów dostosowaną do ich oczekiwań. Firma posiada również stacje paliw zlokalizowane z dala od granicy, w miastach lub przy trasach tranzytowych. Klienci tych stacji coraz częściej decydują się jednak na korzystanie z usług światowych koncernów paliwowych posiadających dużą sieć punktów na terenie całego kraju, analogiczną ofertę produktów i usług w ramach całej sieci, obsługujących popularne karty paliwowe i programy lojalnościowe. Trend ten spowodował, że Apexim AB zdecydował się przekształcić wybrane stacje zlokalizowane w Suchej Górnej, Zielonej Górze i Żaganiu w stacje partnerskie. Firma planuje podpisanie umów franczyzowych dot. stacji w Zielonej Górze i Żaganiu z wybranymi koncernami do końca I kwartału 2014 r.
Obecnie sieć stacji paliw BP liczy 222 stacje partnerskie i 238 stacji własnych, razem 460 stacji w Polsce.


Karta Routex jest kartą flotową obsługiwaną w ramach sieci BP. Posiadaczami kart są firmy z dużą flotą samochodową, w tym np. firmy transportowe czy koncerny medyczne. System BP Routex umożliwia dokonywanie płatności bezgotówkowych, zapewnia korzyści z tytułu odroczonej płatności oraz daje możliwość efektywnego zarządzania flotami samochodowymi.


Stacja Paliw BP Sucha Górna
Adres: Trasa S3, Sucha Górna 3, 59-101 Polkowice
Stacja oferuje:
• 4 dystrybutory 4 produktowe 8 wężowe
• 1 dystrybutor 2 wężowy TIR
• sklep, kompresor, odkurzacz, parking dla samochodów osobowych oraz TIR
• do końca I kwartału 2014 r. zaplanowano otwarcie Wild Bean Cafe oraz baru restauracyjnego

Kontakt dla mediów:
Joanna Stankiewicz, Effective PR, tel.:22 822 07 52, e-mail: jstankiewicz@effectivepr.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »