Technologie » Komputery

Aplikacje mobilne na targach CES® 2013

CEA MoDev Hackathon, Developer U oraz Appy Hour częścią programu CES

The Consumer Electronics Association (CEA)® ogłosiła, że najbliższa edycja targów International CES będzie największym na świecie wydarzeniem dedykowanym aplikacjom mobilnym. Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej CES to najpopularniejsze, coroczne wydarzenie poświęcone innowacyjnym technologiom. Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 8-11 stycznia 2013 r.
w Las Vegas.


„W obecnych czasach aplikacje mobilne towarzyszą nam na każdym kroku – w naszych telefonach, komputerach i tabletach. Dzięki nim komunikacja staje się prostsza, a styl życia ulega ciągłym zmianom” – powiedział Gary Shapiro, Prezes oraz Dyrektor Generalny CEA. „International CES 2013 będzie okazją do spotkania szerokiego grona twórców i producentów aplikacji mobilnych, a program CES dedykowany aplikacjom pozwoli na wzajemne nawiązywanie kontaktów i zaprezentowanie swoich umiejętności.”


Program CES poświęcony aplikacjom obejmie konkursy, sesje edukacyjne i wydarzenia prezentujące najważniejsze aspekty świata mobilnych aplikacji. Poszczególne elementy składowe programu to CEA MoDev Hackathon, CES Developer University, Appy Hour, Wall of Apps oraz Mobile Apps Showdown.


CEA MoDev Hackathon to konkurs, w którym 25 drużyn zawalczy o nagrody o łącznej wartości 25 000 dolarów. Zwycięzcą zostanie grupa, która zaprezentuje najlepszy pomysł na aplikację i umiejętności pozwalające stworzyć ją w przeciągu zaledwie jednego dnia. CES Developer University (Developer U) to otwarte dla publiczności wydarzenie umożliwiające zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu mobilnych systemów operacyjnych. Kolejny element programu CES to Appy Hour – nowatorska inicjatywa mająca na celu promocję aplikacji za pośrednictwem mediów społecznościowych. O ile Appy Hour skupia się na promocji online, o tyle kolejny punkt programu, czyli Wall of Apps to interaktywna wystawa prezentująca starannie wybrane, innowacyjne aplikacje dostępne na platformach iOS, Android, Blackberry i Windows Mobile w przestrzeni targów. Ostatni z elementów programu CES to Mobile Apps Showdown, w ramach którego twórcy aplikacji będą mogli skonfrontować się z publicznością, która będzie oceniać ich pomysły. Każdy z chętnych przedstawi dwuminutową prezentację swojej aplikacji, a zwycięzca Mobile Apps Showdown zostanie wyłoniony na podstawie wyników pomiaru głośności aplauzu otrzymanego od publiczności.

CES® 2013 będzie gościł 3 000 wystawców z całego świata, którzy zaprezentują innowacyjne produkty w 15 głównych kategoriach, w tym między innymi audio, elektroniki motoryzacyjnej, inteligentnych domów, obrazowania cyfrowego i fotografii, gier oraz cyfrowej rozrywki i płatnych treści mobilnych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat targów CES® 2013 odwiedź CESweb.org.


O CES® i CEA®:

Międzynarodowe targi Consumer Electronics Show to największe i jedne z najstarszych targów elektroniki użytkowej, organizowane w Las Vegas corocznie w styczniu. Podczas targów prezentowany jest sprzęt elektroniczny różnych kategorii produktowych z zakresu cyfrowej rozrywki, komunikacji bezprzewodowej, gier komputerowych oraz wielu innych. Targi przyciągają setki firm oraz dziesiątki tysięcy odwiedzających z całego świata. Wszystkie zyski z targów CES®
są reinwestowane w branżę usług elektronicznych.

Inicjatorem i organizatorem targów jest Consumer Electronics Association (CEA®) będąca zrzeszeniem ponad 2 000 firm i przedstawicieli czołowych przedsiębiorstw z branży elektroniki użytkowej.

 

Więcej informacji:

www.CE.org

www.CESweb.org

 

Bartosz Gardocki

PRIMUM Public Relations

Tel: 22 690 67 42

Kom: 513 845 960

E-mail: b.gardocki@primum.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRIMUM PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »