Motoryzacja » Samochody
Apple CarPlay w samochodach Volvo
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
Apple CarPlay to prosty i wygodny sposób na korzystanie z aparatu iPhone w samochodzie. Pozwala sterować funkcjami smartfonu za pośrednictwem ekranu dotykowego na desce rozdzielczej, przycisków na kierownicy lub poleceń głosowych systemu Siri.
Można aktywować standardowe aplikacje, rozpoznawane przez system operacyjny Apple, by wysyłać wiadomości SMS, telefonować, słuchać muzyki, uruchomić nawigację. By korzystać z innych aplikacji, jak Spotify lub Podcasty, niezbędne jest ich pobranie na aparat iPhone.
Dzięki funkcji komunikacji głosowej Siri kierowca może w całości skoncentrować swoją uwagę na drodze. Siri nie tylko odczyta na głos wiadomości SMS, ale wybierze też numer, jakiego zażąda kierowca wydając polecenie głosem. Podobnie można korzystać z mapy - wystarczy podać cel podróży na ekranie dotykowym lub powiedzieć Siri dokąd ma wskazać drogę.
Nadesłał:
JK PR
|

Sharp Europe z tytułem Microsoft Solutions Partner w kategorii „Private Cloud”
Sharp na targach CineEurope 2026. Przyszłość technologii kinowej
TERMET Freeze Gold i Silver: nowe klimatyzatory split do domów i mieszkań
30-lecie świętuje największa w Europie fabryka Mars produkująca gumy do żucia
Magnetyczna rewolucja w kuchni. Deante Design Studio pokazuje, jak wygląda przyszłość strefy zmywani
Komentarze (0)