Technologie » Internet

Apple z domeną iPhone5.com

Apple z domeną iPhone5.com
Zobacz więcej zdjęć »
Apple wyszedł zwycięsko z arbitrażu WIPO i będzie mógł korzystać z domeny iPhone5.com do promocji swojego kolejnego telefonu.

Domena pojawiła się w 2008 roku i prowadziła do forum internetowego. Jej właściciel twierdził, że "nie jest wspierana, sponsorowana, ani w inny sposób powiązane z firmą Apple", a także służy "wyłącznie w celach rozrywkowych i edukacyjnych".

Przejęcie domeny wcale nie musi oznaczać, że kolejna generacja telefonów spod znaku nadgryzionego jabłka będzie oznaczona numerem 5. Ma to być jedynie krok uniemożliwiający osobom trzecim czerpanie zysków ze znaków handlowych, należących do Apple.

Przejęcie domeny iPhone5.com jest o tyle ciekawe, że Apple wcale nie przywiązuje dużej wagi do domen, nawiązujących do swoich produktów. Przykładem może być adres iPad.com, który do korporacji nie należy i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie ten stan miał się zmienić.

Źródło: Domeny.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Domeny.pl - rejestracja domen, serwery www
http://www.domeny.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »